PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KPSS-2011/6: Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Sözleşmeli Pozisyonları İçin Tercih Kılavuz

genc__osman
10.03.2011, 18:32
KPSS-2011/6: Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonları İçin Tercih Kılavuzu (10.03.2011)

Terih Kılavuzuna Ulaşmak için Tıklayın (http://www.osym.gov.tr/dosya/1-57255/h/tarimreformukilavuz.pdf)

BASIN DUYURUSU

(9 Mart 2011)

T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün

Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2011/6 Tercih Kılavuzunda, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz, 10 Mart 2011 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ön lisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini 10-16 Mart 2011 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

KPSS-2011/6 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Ayrıntı için tıkla (http://www.osym.gov.tr/ana-sayfa/1-0/20110310.html)

dalya
10.03.2011, 21:58
bu başvuruda bir şey dikkatimi çekti ; benim kod zir . müh. olarak lakin alımlar da alt dallar için geçerli bu durumda ben başvuru yapamayacak mıyım ?

Mr.Muhendis
10.03.2011, 22:04
bu başvuruda bir şey dikkatimi çekti ; benim kod zir . müh. olarak lakin alımlar da alt dallar için geçerli bu durumda ben başvuru yapamayacak mıyım ?

Tarla Bitkileri, Bahçe Bitkileri, Ziraat Mühendisliği, Bitkisel Üretim vs. hepsinin farklı farklı kodları bulunuyor. Siz mezun olduğunuz/olacağınız alana göre tercih yapın. Hak kazandığınızda atamanız yapılacaktır diye düşünüyorum.

dalya
10.03.2011, 22:07
evet farklı farklı kodlar o yüzden de olmuyor :( örneğin 5135 zir müh. kodu ve mezun oldğum bölüm diye geçmiş kayıtlara kpss formu doldururken ama alımlarda dikkatimi çeken de alt dalların kodları var yalnızca 4845 gibi o da benim işimi görmeyecek sanırım ...

Mr.Muhendis
10.03.2011, 22:12
evet farklı farklı kodlar o yüzden de olmuyor :( örneğin 5135 zir müh. kodu ve mezun oldğum bölüm diye geçmiş kayıtlara kpss formu doldururken ama alımlarda dikkatimi çeken de alt dalların kodları var yalnızca 4845 gibi o da benim işimi görmeyecek sanırım ...

Bende fakülteye Zir. Müh. olarak girmiştim. Ancak KPSS'ye başvuruda Tarla Bitkileri kodunu işaretlemiştim. O dönemde kimi Zir. Müh. kodu yazılcak, kimi de Tarla Bitkileri diyordu. Nedendir bilmem, hep bizimle ilgili konularda böyle bir karmaşa oluyor. En iyisi başvuru merkezlerden birine giderek sorunuz. Her şeye rağmen en doğru cevabı onlar verecektir. Umarım dilediğiniz gibi sonuçlanır.

dalya
10.03.2011, 22:14
benimki ziraat mühendisliği diye yazılmış bir kere .. bakalım hayırlısı

foreverTYS
11.03.2011, 23:12
arkadaşlar kodlarınızı ziraat mühendisliğinden bölümünüzun kodu olarak değiştirin ziraat mühendisi diye alım olmuyor. tercih zamanı ösym elden teslim olacak şeklide genel amaçlı dilekçe örneği ile başvurmanızı tavsiye ederim