PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa Uludağ Üniversitesi Rektör Mesajı

Mr.Muhendis
03.04.2009, 14:10
Değerli Öğrencilerimiz,

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nda gösterdiğiniz başarıdan dolayı şahsım ve Uludağ Üniversitesi adına sizleri ve ailelerinizi candan kutluyorum. Üniversitemize hoş geldiniz.

Üniversitemiz şehir merkezine 18 km uzaklıkta, büyük bir bölümü orman ve doğal bitki örtüsü ile kaplı 14.500.000 m2 yerleşke alanına sahiptir. "Görükle Yerleşkesi" olarak adlandırılan bu alan içerisine yayılmış, çağdaş eğitimin gereği olan eğitim siteleri, kültür merkezleri, sağlık ve spor tesisleri, sosyal aktivite alanları, kafeteryalar ile Uludağ Üniversitesi Ülkemizin en önde gelen eğitim kurumlarından birisidir. Yerleşke merkezinde yer alan kütüphanemiz, öğrencilerimize zengin bir basılı yayın koleksiyonu yanında, yerli ve yabancı kaynaklara ücretsiz on-line erişim olanakları sunmaktadır.
Eğitim yapan Fakültelerimizin çoğu, Enstitüler, Bölüm Başkanlıkları ve Rektörlük Merkezi ile bazı Meslek Yüksekokullarımız Görükle Yerleşkesinde yer almaktadır. Tüm ilçelerimizde, Meslek Yüksekokullarımız hizmetlerini sürdürmektedirler.

Üniversitemizde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmak üzere yaklaşık 40.000 öğrenci öğrenim görmekte, 750 öğretim üyesi, 1500 akademik personel, 1800 idari personel ve 2500 çalışanı ile hizmet vermektedir.

Sevgili Gençler,

Üniversitemizin temel amacı, Atatürk İlke ve Devrimlerini benimseyen, çağdaş bilgilerle donatılmış, yeni bilgilere açık, araştırıcı, yaratıcı, kendini geliştirebilen, sorgulayan bireyler yetiştirmektir. Eğitim göreceğiniz tüm birimlerde, programlarımız gelişmiş ülkelerin önde gelen kurumlarına göre düzenlenmiştir. Uludağ Üniversitesi'nin eğitim programları, öğrencilerimizin ruh ve beden sağlığını en üst düzeyde korumayı ve geliştirmeyi amaçlar. Öğrencilerimiz Üniversitemizdeki öğrenci toplulukları ile ilgi duydukları alanlarda bilgi ve becerilerini geliştirebilir ve önemli kazanımlar elde edebilirler.

ÖSYS sonucunda Türkiye genelinde dereceye giren öğrencilerimize değişik burslar verilmektedir. Bunun yanında, ihtiyacı olan öğrencilerimize, yarı zamanlı çalışma karşılığı maddi katkı veya yemek olanakları da sağlanmaktadır. Tüm eğitim hayatınız boyunca sağlık hizmetleri, kültür, spor, sanat etkinlikleri ve burs olanakları hakkında ayrıntılı bilgileri Üniversitemizin Sağlık, Kültür ve Spor ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlıklarından alabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarım sizlere bilgi vermekten ve yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.
Sizleri ve ailelerinizi tekrar kutlar, başarılı ve mutlu bir öğrencilik hayatı dilerim.

Prof. Dr. Mete CENGİZ
Rektör