PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarımsal Proje Kooperatif Yöneticilerine Eğitim Verilecek

genc__osman
26.02.2011, 17:51
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü, hizmet akışındaki bütünlüğü, etkinliği ve uygulamada kolaylığı sağlamak amacıyla projeli kooperatiflerin yöneticilerine yönelik vereceği eğitim toplantısını, Samsun’da gerçekleştirecek.

http://www.kamberaga.net/thumbnail.php?file=tar__msal_e__itim_162341587.png&size=article_medium

Samsun Tarım İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, proje yöneticilerine yönelik, 28 Şubat–4 Mart 2011 tarihleri arasında Havza ilçesi Ancere Termal Otel’de eğitim verilecek.

Ülke genelinde Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi kapsamında düzenlenecek eğitim programı,74 kooperatif yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyeleri ile 23 ilin Tarım İl Müdürlüğü Destekleme Şube Müdürlüğü teknik elemanlarının katılımı ile 28 Şubat Pazartesi günü saat 9.30’da başlayacak.

Samsun Tarım İl Müdürlüğü ayrıca, 21 adedi genel bütçe kaynaklı, 16 adedi de kırsal alanda sosyal destek projesi olmak üzere toplam 37 kooperatife hayvancılık projesi uygulandığını ve projeler sonucunda 5 bin 52 adet damızlık hayvan dağıtıldığını açıkladı.

Projelerin hepsinin tamamlanması sonucunda ise toplam 2 bin 161 aileye fayda sağlayacağı bildirildi.

Kaynak: Dikkat Haber