PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çiftçilere Yönelik Gece Eğitimleri Başladı

genc__osman
04.02.2011, 00:25
Edirne İl Tarım Müdürlüğü köylerde yaşayan çiftçilere yönelik gece eğitimleri başlattı.

http://www.kamberaga.net/thumbnail.php?file=__ift__iye_e__itim_717764959.pn g&size=article_medium

Çiftçilerin zirai konularda bilgilendirilmesi ve tarımsal sorunlara yerinden çözüm bulmak amacıyla başlatılan eğitim programının ilki, merkeze bağlı Demirhanlı köyünde gerçekleştirildi. Edirne Tarım İl Müdürü Erdinç Yazıcı başta olmak üzere şube müdürleri alanında uzman kişiler köye giderek bilgilendirme toplantısına katıldı. 37 çiftçinin katıldığı toplantıda, hayvancılık, bitkisel ve hayvansal desteklemeler, tarım sigortaları, arıcılık, meyvecilik, bağcılık, bitki koruma, kırsal kalkınma ve ekonomik yatırımları, tarımsal yayım ve desteklemeleri, gıda güvenliği, tarım televizyonu ve Alo 174 gıda hattı konularında bilgiler aktarıldı.

Eğitim programı sayesinde tarımla uğraşan köylüler merak ettikleri konuları uzmanlarına birinci ağızdan aktarma imkanı buldu. Çiftçilerin sorunlarını yerinde çözmeyi amaçlayan toplantıların il genelindeki tüm köylerde yapılacağı öğrenildi.

Kaynak: CHA

genc__osman
04.02.2011, 00:27
İnşallah tüm bölgelerimizdede uygulanır.