PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Mezun Olacak Kişiler İçin İş İmkanı Yok Mu?

peggy
20.01.2011, 16:10
bn bu yıl mezun olacağm, iş aramaya başladım ama herkes en az 3 yıl tecrübe istio. nerden başlıcamı bilmiorum. bu konuda fikri olanlar var mı:S :e010:

Mr.Muhendis
20.01.2011, 18:11
Merhaba,

Özel ve Devlet kurum/kuruluşlarında bir çok iş imkanı mevcut. Bu kadar seçeneğin içinde eminim ki size de uygun bir iş bulunacaktır. Örneğin; KPSS'ye girerek tercih yapabilirsiniz, ALES ile yüksek lisansa devam edebilirsiniz, Ziraat Odaları, Kooperatiflerde vs. iş bulabilirsiniz. Yani bir yer olmazsa, başka yer olacaktır.

Sonuç olarak; şu an görevde olan her meslektaşımız bir zamanlar tecrübesizdi. Bir anda tecrübe kazanıp iş bulmadılar. Zamanla, basamakları tek tek çıkarak şu an ki konumlarına geldiler.

Ayrıca Ziraat Mühendisi İş İlanları (http://www.ziraatciyiz.biz/ziraat-muhendisi-ilanlari-f83.html)nı takip ediniz. Size uygun bir seçenek çıkacaktır.

Okul ve meslek hayatınızda başarılar.

foreverTYS
22.01.2011, 17:19
bn bu yıl mezun olacağm, iş aramaya başladım ama herkes en az 3 yıl tecrübe istio. nerden başlıcamı bilmiorum. bu konuda fikri olanlar var mı:S :e010:

mesleğine sahip çıkacaksın. odaya üye olacaksın. mesleğinin gereği olan ücreti fazla tutmayacak ilk zaman için ne bulursan çalışacaksın ama mesleğide ayaklar altına almayacaksın. devlet içinde sonu bol s li sınavlarda yüksek puanlar alarak dayı bularak bir yerlere gireceksin

sınavlarında ve meslek hayatında başarılar...

şenay toprak
30.03.2011, 02:23
ben pamukkale ünv organik tarmdan 2 ay sonra mezun olacam.iş imkanları ve başvurabileceğim yerler hakkında bilgilendirirseniz beni sevinirim

dalya
30.03.2011, 09:45
ben pamukkale ünv organik tarmdan 2 ay sonra mezun olacam.iş imkanları ve başvurabileceğim yerler hakkında bilgilendirirseniz beni sevinirim

burada kimsenin moralini bozmak istemem ben hala işsizim ama İstanbul hariç diğer iller inanın iş sahası açısından daha kolay; sera-fidanlık , labarotuvar koşulları uygun sanırım ; oralarda iş var ise ben de geleyim , hayır demem Denizliye ;)başarılar dilerim

batuavran
30.03.2011, 15:13

Tecrübeden ziyade özgüven ve dürüstlük aranıyor... Biz yaklaşık 1 aydır Ziraat mühendisi arıyoruz tecrübe de istemiyoruz fakat müracaat yok..

dalya
30.03.2011, 17:15
Tecrübeden ziyade özgüven ve dürüstlük aranıyor... Biz yaklaşık 1 aydır Ziraat mühendisi arıyoruz tecrübe de istemiyoruz fakat müracaat yok..

ben varım dedim ama uzak :(

Mr.Muhendis
30.03.2011, 17:48

Merhaba,

Ziraat Mühendisi İş İlanları (http://www.ziraatciyiz.biz/ziraat-muhendisi-is-ilanlari-f83.html)

İş imkanları için burdaki ilanları takip edebilirsiniz. Tavsiyem; Ziraat Mühendisliğine devam etmeniz yönünde...

kandemir
28.04.2011, 19:36
merhabalar. ben ziraat teknikeriyim. konyada yaşıyorum. şubat ayında mezun oldum ve iş ariyorum bir çok yer tecrübeli eleman istiyor ben nerelerde iş bulabilirim.. bana yardımcı olursanız sevinirim...

Mr.Muhendis
28.04.2011, 19:48
merhabalar. ben ziraat teknikeriyim. konyada yaşıyorum. şubat ayında mezun oldum ve iş ariyorum bir çok yer tecrübeli eleman istiyor ben nerelerde iş bulabilirim.. bana yardımcı olursanız sevinirim...

Merhaba,

Bölümdeki iş ilanlarını takip ediniz. İş ilanları sitelerine cvnizi ekleyiniz. Bulunduğunuz yerde araştırmalar yapınız, tanıdıklarınızdan yardım alınız. Ancak bu şekilde araştırmalar ile bulabilirsiniz.

peggy
15.05.2011, 20:55

şartları belirtirseniz sevinirim :)

orgnk tknkr
29.05.2011, 21:02
organik tarım bölümü öğrencisiyim bir ay sonra okulum bitecek stajımı laboratuvar da ürünlerin analizleri üzerine gördüm acaba iş bulma imkanım nedir nerelerde iş bulablirim..?

Mr.Muhendis
29.05.2011, 21:35
organik tarım bölümü öğrencisiyim bir ay sonra okulum bitecek stajımı laboratuvar da ürünlerin analizleri üzerine gördüm acaba iş bulma imkanım nedir nerelerde iş bulablirim..?

Merhaba,

Konunun 1. sayfasındaki mesajları ve iş ilanları bölümlerini inceleyiniz. Az da olsa bilgi sahibi olacaksınız.

3wiv3
06.10.2012, 18:05
kandemir hangi myo dan mezunsun? 2011 sarayönü myo organik tarım mezunuyum. 1yıl toprak analiz lab. çalıştım sana tek tavsiyem otur sıkı bir şekilde dgs ye çalış. bizde özgüven,pratiklik dürüstlük var ama emeğimizin karşılığını vermedikleri gibi saygıda göztermediler açıkcası tecrübe sahibi olabilmek zirai sektörü tanıyabilmek bu çevreye adapte olabilmek için katlandım.3 aydır işsizim malesef konya da özel sektör çok zor. bu teknikerlerden ziyade mühendis arkadaşlarım içinde geçeli.mesleğimi çok seviyorum ve daha iyi işler çıkarabilmek için bu yıl dgs için çalışmaya başladım. Rabbim kolaylık versin hepimize.

sultan92
30.10.2012, 09:26
il gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri sözleşmeli tekniker alıyor mu haberiniz var mı

Ziraat Uzmanı
30.10.2012, 13:54

Merhaba Organik Tarım Mezunu Olan Arkadaşlarım,

Organik tarım mezunu olduğunuz için,bakanlığın onaylamış olduğu belgelendirme kuruluşları var, sizin gibi mezunlar buralarda iç kontrolör,denetçi ve hatta organik tarım eğitmeni oluyor.Size önerim eğer donanımlı şekilde mezun olduysanız ve halen işsiz iseniz eğitmen olup, seminer başı,kurs başı müthiş miktarlarda ücret alabilirsiniz bunu için de yapmanız gereken bir organik eğitim veren veya İTU(İyi tarım uygulamaları) konusunda eğitimler veren danışmalık ifrmaların insan kaynakları bölümlerine başvurmanızdır.Aşağıdaki adreste bakanlıktan izinli belgelendirme kuruluşları mevcut,buralarda gerek web üzerinden gerekse telefonla irtibata geçerek ihtiyaç olup olmadığını sorabilrsiniz.

Kariyer hayatınızda başarılar:img-yes:

http://organik.tarim.gov.tr/sayfam.asp?sayfa=ksk&sid=0&pid=0&ld=Kurulu%FElar

il gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri sözleşmeli tekniker alıyor mu haberiniz var mı

Merhaba, bir önceki cevaptada illettim,onu inceleyebilirsiniz

Nuraybilgili
08.11.2012, 01:39
mrblar.ben de bıyosistem mezunu olucam 2013un hazıranında.yeni bir bölüm ilk mezunu olucam.nerelerde iş bulabilirim .yardımcı olursanız sevinirim.

Ziraat Uzmanı
08.11.2012, 16:31
mrblar.ben de bıyosistem mezunu olucam 2013un hazıranında.yeni bir bölüm ilk mezunu olucam.nerelerde iş bulabilirim .yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba Nuray Hanım,

Öncelikle umarım güzel bir şekilde bitirirsiniz.Bölümünüz zirai alanda fazla ihtiyaca sahip bir bölüm.Aşağıdaki çalışma alanlarını sıraladım ancak size önerim, eğer akademik ortalamanız iyi ise akademik kariyer için ales sınavına girip yüksek lisans yapmaya başlayabilirsiniz.Ama tabiki yinede siz bilirsiniz.

Kamu kuruluşları (İl Özel İdareleri, DSİ, Tarım ve Köyişleri ile Çevre ve Orman Bakanlıkları, Belediyeler vb.),
Üniversiteler (öğretim elemanı olarak,)
Tarım Makineleri Sanayi,
Traktör Sanayi,
Tarımsal Danışmanlık Kuruluşları,
Tarıma Dayalı Kooperatifler,
Kamu ve Özel Bankalar,
Tarım Makineleri Müteahhitlik Kuruluşları,
Sulama-Drenaj Müteahhitlik Firmaları,
Mühendislik ve Danışmanlık Büroları,
Arazi Toplulaştırması Müteahhitlik Firmaları,
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri,
Tarımsal Yapılarla İlgili Müteahhitlik Firmaları,
Tarıma Dayalı Uluslararası Şirketler,
Hayvancılığa Dayalı Makine Sanayi,
Gıda Makineleri Sanayi,
Tarımsal İşletmelerde Tarım Makinelerine Dayalı Mekanizasyon Uygulamaları

Ayrıca aşağıdaki haberi de okumanızı tavsiye ederim.

http://www.ziraatciyiz.biz/mezun-olduklari-gun-topluca-teklifi-aldilar-t4429.html

Yararlı olması dileğiyle, kariyer hayatınızda başarılar dilerim.

berfu
12.01.2013, 15:45
Merhabalar, ziraat mühendisliği zootekni bölümünden 2012 eylül de mezun oldum Antalya da ikamet ediyorum ve iş bulamıyorum bütün ilanlar erkek ve tecrübeli eleman arıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Mr.Muhendis
12.01.2013, 16:08
Merhabalar, ziraat mühendisliği zootekni bölümünden 2012 eylül de mezun oldum Antalya da ikamet ediyorum ve iş bulamıyorum bütün ilanlar erkek ve tecrübeli eleman arıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

İlanlarda tecrübeli yazsa da giderek bizzat görüşün. Eğer faydalı olacağınıza ikna edebilirseniz işi kaparsınız.

Ziraat Uzmanı
12.01.2013, 20:14
Merhabalar arkadaşlar,

Öncelikle meslek örgütümüze bende üyeyim ancak bu zamana kadar hiç ama hiçbir yararını görmedim.Diğer meslek örgütlerinin çalıştığının 4/1 kadar çalışşa eminim çok güzel şeyler olurdu.Kendi düşüncemdir; tamamen gereksiz bir kuruluş.Ne istihdam nede başka konuda yararını görmedim, aydata gelince alırlar ama ,etkinlik desen de sıfır.Sitesini her nete girişimde incelerim; genellikle pasif.Her neyse diğer yeni mezun arkadaşlara önerim,

Umutsuz olmasınlar Mr.Mühendis'inde dediği gibi bir çok olanak var.Sadece kendinizi iyi geliştirin gerek nette gerek gerçek hayatta.Bu nasıl olur demeyin; işveren sizi işe alırken şu soruyu içinden soracaktır '' sen bana nasıl fayda sağlarsın'' tabi bu durum özel firmalar için.Size bu sorulmadan diğerlerinden farklı becerilerinizi işverene kanıtlarsanız eminim tecrübe istemeyeceklerdir.İş görüşmesine giderken belli süreçler vardır bu süreçleri bilmelisiniz.Mülakat süreci, giyiminiz, konuşmanız, oturuşunuz, konuşmanız bu öğeler siz konuşmasanız dahi işveren bunlardan birçok sonuç çıkaracaktır.İş görüşmesine gidiyorsanız işe gidiyormuş gibi davranmalısınız, işvereni ikna kabiliyetinizle ikna etmesini öğrenmelisiniz.Ayrıca işle ilgili,işverenle ilgili, sektörle ilgili hatta iş yeri ile ilgili bilgilere sahip olmalısınız.Bunun için örnek vermek gerekirse , iş verininizi iyi tanıyın; tanımak için uğraşın en azından oradaki çalışanlara sorabilirsiniz, bu kişilere netten ulaşabilirsiniz, çünkü her insanın zayıf bir yönü vardır.
Dediğim gibi arkadaşlar "işe başlamak bir süreçtir" bu süreci değerlendirmesini bilen mutlaka iş bulur.Zamanım olsa her mesaj atan arkadaşa ayrı ayrı ilgilwnmek isterdim, burada sadece genel ifadeler kullandım ama herkes için geçerlidir.Ayrıca fırsatları kollayın arkadaşlar bu da önemlidir, fırsatlar derken sizin taa ayağınıza kadar gelmiş olanlar ve sizin bu zamana kadar aramamış olduğunuz fırsatlardır bunlar.Her ne olursa olsun umutsuz olamayın.

Umarım herkesin gönlündeki istediği gerçek olur.

Saygılarımla....

Nuraybilgili
12.01.2013, 22:12
MERABALAR BEN ZİRAAT FAKÜLTESİNDE BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ OKUMAKTAYIM.YENI AÇILAN BİR BÖLÜM. 5 AY SONRA MEZUN OLACAĞIM. İŞ İMKANLARIM NEDİR,NERELERDE ÇALIŞABİLİRİM.H ANGİ KURUMLAR BU BÖLÜMÜ İSTER VE BİLİNİYORMUYUM ? BÖLÜMÜM TARIMSAL YAPILAR SULAMA VE MAKİNA BÖLÜMÜNÜ KAPSAMAKTA...MEZUN OLDUKTAN SONRA ÇALIŞMAK İSTİYORUM...

Mr.Muhendis
13.01.2013, 08:37
MERABALAR BEN ZİRAAT FAKÜLTESİNDE BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ OKUMAKTAYIM.YENI AÇILAN BİR BÖLÜM. 5 AY SONRA MEZUN OLACAĞIM. İŞ İMKANLARIM NEDİR,NERELERDE ÇALIŞABİLİRİM.H ANGİ KURUMLAR BU BÖLÜMÜ İSTER VE BİLİNİYORMUYUM ? BÖLÜMÜM TARIMSAL YAPILAR SULAMA VE MAKİNA BÖLÜMÜNÜ KAPSAMAKTA...MEZUN OLDUKTAN SONRA ÇALIŞMAK İSTİYORUM...

Merhaba,

2010 yılında Mezun oldukları gün, topluca iş teklifi aldılar (http://www.ziraatciyiz.biz/showthread.php?t=4429) şeklinde bir haber çıkmıştı. Belki fikir verebilir.

evertone
21.01.2013, 14:57
bu meslekten nefret edicem yakında.halbu ki ne hedeflerim vardı.6 aydır boşta gezmekten bunalıma giricem artık.it gibi çalıstık okurken.tecrübe olsun diye.ingilizce yetmez bi de ispanyolca koyalım dedik.yok arkadas biri askerlik diyo biri tecrübe diyo.napcaz bilmiyom valla.mezun olacaklara da kolay gelsin şimdiden.

hsyn_klc_06
24.01.2013, 21:56
Ben 2012 Organik tarım mezunuyum hala işsizim hala işsiszim aramadıgım yer kalmadı tecrube isteniliyor bir yer de calısmam gereklı kı tecrube sahıbı olmama ıcın iş verende yok zaten
2013 tarımsal danışmanlık sınavı ne zaman bilgi verebilirmisiniz

Ziraat Uzmanı
25.01.2013, 17:09
Ben 2012 Organik tarım mezunuyum hala işsizim hala işsiszim aramadıgım yer kalmadı tecrube isteniliyor bir yer de calısmam gereklı kı tecrube sahıbı olmama ıcın iş verende yok zaten
2013 tarımsal danışmanlık sınavı ne zaman bilgi verebilirmisiniz

Merhaba hsyn_klc,

Öncelikle katılımınız için teşekkür ederim.Size şunu sormak isterim önemli işler yapsanız sizde elbette tecrübeli kişiler almak isterseniz işe.İşverenlerde böyle düşünüyor, kızmamak lazım :). Gelelim tecrübe nasıl kazanılır; tecrübe kazandığını ben biliyorum ama bunu gel de sen iş verene anlat:) burada da şu devreye giriyor; edindiğin tecrübeleri belgelemen gerekli yani bu ne demek ; referans almalısın(hocalarından, büyüklerinden, tanışık olduğun iş yeri sahiplerinden) bu süreç biraz sancılı olabilir ama uğraşmalısın.Diğer bir husus tecrübe sahibi olmak için de sadece 5 ayını boşa heba etmelisin nasıl mı ? şöyle; seni işe almak için tecrübe isteyenlerin işletmelerinde 1 er ay ücretsiz olarak çalışacaksın, toplam 5 tane iş yeri yapar, yani 5 tecrübe demektir.Zaten şöyle bir durum var eğer tahammül edip bu dediklerimi yaparsan ilk gönüllü olarak çalıştığın yerden 1 ay sonra ayrılmak istediğinde , eğer kendini kanıtlarsan seni bırakmazlar buna emin ol.Yoksa tecrübe kazandığını kanıtlamak gerçekten sancılı bir süreçtir.

Yararlı olması dileğiyle...;)

ecitah
13.03.2013, 13:10
admin doğru diyosunuz ama bizler dedikleri gibi önümüze gelen ilanalara cv yoluyoruz nedense olmuyo demekki yokk yani yeni mezuna iş yok insanları umutlandırıp kursağında bırakan toplumuz teekürlar..

ugur_03
20.03.2013, 22:23

selam mezun olmama daha 1 yıl var ama merak ettiğim için soruyorum dinarlıyım denizliye sık gelip giderim hangi alanda mühendis arıyosunuz

emine12345
02.11.2016, 12:30
Arkadaşlar ben 2015 ziraat mühendisliği tarim ekonomisi bolumu mezunuyum ama hala is bulamadim antalya gibi sera alanı çok olan bir yerde bile is yok çünkü deneyim istiyorlar yeni mezunlara is firsati verilmiyor

canerdoğan
08.11.2016, 22:10
Organik tarım 2.sınıf öğrencisiyim ama bir türlü stajımı tamamlayamadım İstanbul ve çevresi yardımcı olabilecek var mı ?

akdeniz06
04.01.2017, 13:02
ben mezun olalı 1 sene olacak nerdeyse. adama iş arıyorum diyince 1300tl + sigorta diyor :) ulan garsonluk yapsak 1800tl kazanırım bu ahmak insanlarla niye ugrasıyım. 1300tlymiş :))