PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Hayvancılık İşletmesini Tercih Edersiniz?

Zooteknist
21.12.2010, 20:57
Tarımın bir kolu da hayvansal üretimdir. Ülkemizde son yıllarda hayvancılığa büyük yatırımların yapıldığını görmekteyiz. Siz şu an itibariyle hayvansal üretim işletmesi kuracak olsanız hangi türü tercih edersiniz? Katılımınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. :good:

foreverTYS
22.12.2010, 00:02
besi sığırı yetiştiriciliğini tercih ederdim sanırım. bizlere verilen derslerde öğretilen gelişmiş ahırlar ve mekanizasyon ile besi sığırlarının yetiştiriciliği kolaylaşmakta ve kurban bayramında gördüğümüz gibi yabancı hayvanların elde kaldığı ne varsa bizim sığırlarda olduğunda göz önüne alırsak yerli ırklarımız gerekli besi şartları sağlanırsa gayet güzel para getirir.
fakat yetiştiriciliğin en önemli sorun ucuz girdi pazar bulamama gibi görünüyor. pazarı bulamazsan hepsi zararlıdır.

harbibey
26.12.2012, 20:22
atçılık bölümünü tercih ederim atçilikta hem bol kazanç hemde ansızın iflas söz konusudur :) ama bide şansliysaniz paraya para demezsiniz inanin bana

yani at yetiştiriciliği tabi bildigimiz beygir atlardan bahsetmiyor yariş atlari safkan arap ve ingiliz atlari yetişriciliği hayvanciliğin en önde gelenidir bana sorarsaniz

diğer sıgır besicliğiymiş koyunmuş inekmiş oooo besleyen her kesim şikayetçi nasilda devlet zora girdimi hemen dişardan anguslar getirebiliyor ne gereği varki yetiştirmeye et'emi ihtiyac var birakalimda tarim bakanimiz haleder angular getirerecek

aday
27.08.2013, 16:15
Su Ürünleri Yetiştiriciliği

DHeMLy-CHaY
05.04.2017, 09:19
Ruminant besi her zaman ilgimi çekmiştir. Hem yem fabrikasında çalışıp hem de aynı zamanda yumurta tavukçuluğu yapmak da ayrı bir tecrübe.