PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı

genc__osman
03.12.2010, 16:13
http://i51.tinypic.com/fehpjq.jpg

Sevgili Öğrenciler,

Yoğun emeklerden sonra orta öğrenimlerinizi tamamlayıp Ziraat Fakültemize kayıt yaptırdınız. Bir çoğunuzun ailelerinizden ilk kez ayrıldığını ve bu nedenle biraz burukluk ve tedirginlik yaşadığınızı biliyoruz. Ancak Üniversitemizin tüm Fakültelerinde olduğu gibi Ziraat Fakültesi akademik ve idari personeli sizlere her konuda yardımcı olarak bu uyum sürecini kısa zamanda atlatmanıza yardımcı olacaktır, bundan kuşkunuz olmasın. Daha sonraki süreçte Çanakkale’yi sevecek, Fakültenizi eviniz gibi görmeye başlayacak ve buradan ayrılmakta zorlanacaksınız.

Ziraat Fakültesi olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerindeki amacımız, önemini her geçen gün arttıran tarım bilimlerinde çağdaş bilgi donanımına sahip, araştıran, sorgulayan ve sadece meslek hayatında değil tüm yaşamında öğrendiklerini uygulayarak çözüm üretebilen, girişimci ve katma değer yaratabilen bireyler yetiştirmektir. Çanakkale ilimiz bir Ziraat Fakültesi öğrencisi için açık laboratuvar niteliğindedir. İlimiz önemli bir bitkisel ve hayvansal üretim merkezi konumundadır ve yüksek kaliteli ürünleri ile yakından tanınmaktadır. İl ekonomisinde tarımsal faaliyetler öncelikli yer almaktadır. Fakültemiz de ilimizin tarımsal değerleri ile bütünleşmiş bir yapı sergilemektedir. Eğitim- öğretim süresince sadece teorik değil, aynı zamanda çevrede yer alan çeşitli arazilere, kuruluşlara ve tarım fuarlarına teknik geziler düzenlenerek öğrendiklerinizi uygulamalı olarak görüp bilgi ve becerilerinizi artıracaksınız. Üst sınıflarda yurt dışı staj ve eğitim programlarından yararlanma şansınız, alt sınıflarda gerek derslerde ve gerekse yabancı dil alanında sağlayacağınız performansa bağlıdır. Sizlere düşen görev sadece, kendine, ailesine ve ülkesine karşı sorumluluklarını bilen ve yerine getiren bireyler olarak derslerinize çalışmaktır. Bunların yanında, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bu tarih, mitoloji, kültür, turizm, doğa ve aynı zamanda tarım yöresi olan Çanakkale’de eğitim almak, burada yaşamınızın bir bölümünü geçirmek sizin için bir şanstır. Zaman içerisinde, Üniversitemizin ülke çapında bilinen çok sayıdaki öğrenci topluluklarından size uygun olanlarından birine üye olup sosyal bir etkinliğe dahil olabilirsiniz. Bu da sizin hoşça vakit geçirmeniz yanında sosyal gelişiminize katkı sağlayacaktır.

Aramıza bu yıl katılan siz sevgili öğrencilerimizi kutlar ve hepinize sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir akademik yıl dilerim.

Prof.Dr. Hüseyin Ekinci
ZiraatFakültesi Dekanı