PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tarım Makinaları Bölümü Tanıtım

genc__osman
16.11.2010, 10:29
Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümünde halen 3 Profesör, 3 Doçent ve 3 Doktorasını tamamlamış toplam 6 Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır.

Bölümümüz öğretim üyeleri halen mevcut Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini başarıyla yürütmektedir. Bölümümüzde eğitim, teorik dersler, laboratuvar ve atölye uygulamaları ile öğrenci stajlarını kapsamaktadır. Öğrenciler fakültemizdeki eğitimlerinin son yılında bölümümüzden aldıkları derslerle alınan temel derslerin üzerine daha spesifik bilgiler edinmiş olmaktadırlar. Bölümümüz mezunları Ülkemizde Tarım Alet ve Makinaları sektörünün her alanında kamu ve özel işyerlerinde görev yapmaktadırlar.

Misyonumuz

Tarım Makinaları imalat ve hizmet sektöründe; tasarım, üretim, uygulama ve AR-GE çalışmalarında başarı ile görev alabilecek, yaratıcı, problem çözmede sistematik yaklaşıma sahip, takım çalışmasına yatkın, mesleki etik bilincine, sorumluluğuna ve lider özelliklerine sahip, bilimsel ve çok boyutlu düşünebilen öğrenciler yetiştirmek.

Vizyonumuz

Uluslararası düzeyde eğitim-öğretim veren ve ürettiği bilgi ile ulusal kalkınmaya katkı sağlayan, alanında öncü bir eğitim ve araştırma kurumu olmaktır.

Değerlerimiz

Ülkemize hizmet
Dürüstlük
Adalet
Sevgi, saygı, hoşgörü
Etik değerlere bağlılık
Yenilikçilik
Liderlik
Özgüven
Azim ve Kararlılık
Liyakat
Sorumluluk bilinci
Takım bilinci
Kurum aidiyeti

Mevcut Durumumuz

Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümünü 1992 yılında kurulmuştur. 1993 yılında Lisans eğitimine 1997 yılında da Yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bölümümüz halen 6 öğretim üyesi ve 3’ü Doktorasını tamamlamış toplam 6 Araştırma Görevlisi ile eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini yürütmektedir. Bölümümüzün içinde bulunduğu ADÜ Ziraat Fakültesi, Aydın’ın 20 km. güneyinde 2400 dekarlık bir alan üzerinde bulunmaktadır. 2400 dekarlık arazi varlığı, 21.01.1994 tarihinde Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından Üniversitemize devredilmiştir. Halihazırda 3965 m2 kullanılmakta olan kapalı alan mevcuttur. 52.000 m2 kapalı alanı kaplayan 17 bloklu yeni yerleşim binalarımızın 4 bloğunun 2006-2007 eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi için inşaata devam edilmektedir.