PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bingöl Üniversitesi Zootekni Bölümü Tanıtım

genc__osman
15.11.2010, 17:50
Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü 16.04.2009 tarihinde açılmış ve aynı yıl eğitim- öğretime başlamıştır. Bölüm kadrosunda 1 profesör ve 6 yardımcı doçent olmak üzere 7 öğretim üyesi ve 3 araştırma görevlisi bulunmaktadır. Zootekni Bölümünde birinci sınıfta temel bilimler, ikinci sınıfta temel mühendislik, üçüncü ve dördüncü sınıflarda ise mesleki alan ve sosyal içerikli dersler ağırlıklı olarak verilmektedir 2010 yılı bahar döneminden itibaren Bölümümüzde lisansüstü eğitim-öğretime de başlamış bulunmaktadır.
Bölüm mezunlarımız başta Tarım Bakanlığı olmak üzere değişik kamu kuruluşlarında ve özel sektörde çalışma imkânı bulabilmekte veya araştırmacı olarak üniversitelerde kalabilmektedirler.

MİSYON

Zootekni Bölümünün misyonu; verdiği eğitim ve sağladığı imkânlarla başarılı öğrenciler tarafından tercih edilen, yüksek kaliteli, dünya standardında, bilim, teknoloji ve mesleki bilgilerle donatılmış, kendini sürekli geliştiren, girişimci, mesleği ile ilgili dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilen, ülkemizin hayvancılık sektörünün gelişmesine katkıda bulunacak, ekip çalışmasını bilen, etik kuralları ilke edinmiş, dürüst ve çevreye duyarlı zooteknistler yetiştirmektir.

VİZYON

Zootekni Bölümü olarak vizyonumuz; akademik personel ve araştırma alt yapısını tamamlayıp akredite olma yolunda ilerleyen; araştırma-geliştirme ve uygulama alanlarındaki faaliyetleri ile Zootekni alanında önemli bilimsel çalışmaları gerçekleştiren, ulusal ve uluslar arası düzeyde eğitim-öğretim yapan, hayvancılık sektörü işbirliğini artıran ve sorunlarına çözüm üreten, kendi alanında gelişmeyi ve ilerlemeyi sağlayacak kadroları yetiştiren bir bölüm olmaktır.