PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sektörden Web Tarım Televizyonu'na Tam Destek

Mr.Emre
11.11.2010, 23:48
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı bünyesinde yayın hayatına başlayan Web Tarım Televizyonu, yeni içerik konseptini ve sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek amacıyla tarım paydaşlarını bir araya getirdi.

Finans, gıda gibi pek çok sektör temsilcisinin ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin katıldığı toplantılarda, doğru bilginin doğru zamanda üreticilere ulaştırılmasının önemi vurgulandı.

Tarım sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin yanı sıra, finans kuruluşları, GSM operatörleri, gıda kuruluşları, gibi pek çok alanda sektör temsilcisinin katıldığı, Web Tarım TV Tanıtım ve Değerlendirme Toplantılarında sosyal sorumluluk projeleri de masaya yatırıldı. 04-05 Kasım tarihlerindeki toplantılarda, tarımsal yayımcılık faaliyetlerinde web tarım tv’nin önemi ele alındı ve medya planlaması, içerik geliştirme konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Web Tarım televizyonu tanıtım ve değerlendirme toplantısında bir konuşma yapan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanı Recep Tezgel, Web Tarım TV Projesinin çok hızlı adımlarla yürüdüğünü, daha fazla üreticiye ve sektör paydaşlarına sağlıklı şekilde ulaşmak için çalıştıklarını anlattı. Çiftçilerin ve tüm tarım paydaşlarının tarımsal üretim konusunda her geçen gün daha da bilinçlendiğine dikkat çeken Tezgel, tarımsal üretimin geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi için tüm sektör paydaşları ile işbirliği içinde hareket edeceklerini vurguladı.

TİGEM Sosyal tesislerinde düzenlenen toplantılarda, ülkemizde tarımın geliştirilmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade eden katılımcılar, hedef kitlenin tarımsal bilincinin artırılması ve yeni teknolojilerin tanıtılması konusunda yapılan çalışmalara katkıda bulunacaklarını kaydettiler.

Web Tarım Televizyonu Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısına Katılan Özel Sektör Kuruluşları

Akbank, Altıparmak, Anadolu Sigorta, Avea, Bayer, Denizbank, Erkunt Traktör, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC Bank, Marmara Birlik, NTSR Fuar ve Gösteri Hizmetleri Ltd. Şti., Oruçoğlu Yağ, Pepsico, Sultan Et, Sütaş, Şekerbank, TARSİM A.Ş., Toros Tarım, TTNET, Turkcell, Türk Telekom.,Türk Traktör, Türkiye Jokey Kulübü, Unilever-Comart, Vakıfbank, Vodafone, Yaşar Holding, Ziraat Bankası,

Web Tarım Tv Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısına Katılan Sivil Toplum Kuruluşları

Alışveriş Merkezleri ve Perk.Dern, Antbirlik, Bandırma Gübre Fabrikaları, Besd-Bir, Bitkisel Yağ San. Dern.Fidan Ür.Alt.Bir., Fiskobirlik, Gübretaş, Karadenizbirlik, Pankobirlik, Setbir, Tarmakbir, Trakyabirlik, Türk Gıda ve İçecek San.Dern.Fed., Türk Makarna San.Der, Türk Şeker Fab.A.Ş., TürkTohumcuları Birliği, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu, Türkted, Ulusal Çay Konseyi, Ulusal Turunçgil Konseyi, Ziraat Müh.Odası,

KAYNAK:Tarım Tv