PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÖSYM 12 Sınavı İptal Etti

Mr.Muhendis
07.09.2010, 01:40
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 26 Eylül'de yapılacak olan KPSS ile Ortaöğretim Ön Lisans ve Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ile yıl sonuna kadar yapılacak olan 12 sınavı iptal etti.

ANKARA - Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 26 Eylül 2010'da yapılacak ortaöğretim ve lisans mezunlarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile 18-19 Eylülde gerçekleştirilecek Tıpta Uzmanlık Sınavı'nı (TUS) erteledi.

Sınavların ertelenmesine, '11 Temmuz 2010'da lisans mezunlarına yönelik yapılan KPSS'de sınav sorularının çalındığı ve kopya çekildiği' yönündeki iddialar nedeniyle kamuoyunda oluşan endişeleri giderilmesi neden gösterildi.

Bu çerçevede, 26 Eylülde ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için yapılacak 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavı ile 18-19 Eylülde gerçekleştirilecek TUS ertelendi. 26 Eylül'de yapılacak olan KPSS Ön Lisans Sınavı ile TUS olmak üzere bazı bakanlıkların da yer aldığı 12 sınavın iptal edildiği öğrenildi.

Yetkililer, bu sınavların ertelenmesi nedeniyle diğer sınavların düzenlenme ve başvuru tarihlerinde de değişiklik olacağını belirtti.

Konuya ilişkin resmi açıklamanın yarın yapılacağı bildirildi.

ÖSYM'DEKİ İNCELEMELER BUGÜN DE SÜRDÜ

KPSS iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında polisin Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezindeki (ÖSYM) incelemeleri bugün de devam etti.

Edinilen bilgiye göre, soruşturma çerçevesinde, polis, ÖSYM'deki çalışmalarını bugün de sürdürdü, bilgisayarlar üzerinde teknik incelemelerde bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, Adana Jandarma Komutanlığının düzenlediği operasyonun Ankara'daki soruşturmadan farklı olduğunu belirterek, Ankara'daki soruşturmanın 'ÖSYM'den soruların sızdırılması' konusunda olduğunu ifade etti.

KAYNAK (http://www.habervitrini.com/flas_osym_12_sinavi_iptal_etti-483678.html)