PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 Yurt, Burs, Öğrenim ve Katkı Kredileri Başvuruları

Mr.Muhendis
25.07.2010, 14:09
2010-2011 ÖĞRETİM YILINDA YURTKUR YURTLARINDA BARINMAK, BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ ALMAK İÇİN BAŞVURU ESASLARI BELİRLENDİ…

2010-2011 öğretim yılında Kurum yurtlarında barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen;

1. Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencilerinin başvuruları 26 Temmuz- 13 Ağustos (13 Ağustos 2010 dahil),

2.Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programına girecek öğrencilerin başvuruları 20 Eylül- 01 Ekim 2010 (01 Ekim 2010 dahil) tarihleri arasında YURTKUR’un www.kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından yapılacaktır.

3.Kurum yurtlarında barınmakta iken yükseköğretim kurumunu süresi içerisinde bitirememiş Artık Yıl öğrencilerinin yurt başvuruları ise 13-24 Eylül 2010 (24 Eylül 2010 dahil) tarihleri arasında 2009-2010 öğretim yılında barındıkları yurt müdürlüklerine yapacaklardır.

4.Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 31 Ağustos-17 Eylül 2010 (17 Eylül 2010 dahil) tarihleri arasında yapılacak, yurtlar 13 Eylül 2010 tarihinde hizmete açılacaktır.

5.Yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 20 Eylül 2010 tarihinden itibaren başlayacak, bundan sonraki her Pazartesi günü ilan edilecek olan yedek listedeki öğrencilere 5’er gün kayıt süresi tanınacaktır. Yedek listeler bölge müdürlüğünün bulunduğu illerde bölge müdürlüğünce, bölge müdürlüklerinin olmadığı il/ilçelerde ise yurt müdürlüklerince ilan edilecektir.

6.İlk defa bir yükseköğretim kurumuna girecek olan öğrencilerden Kurum yurtlarında barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyenlerin müracaatları ÖSYM tarafından sonuçların açıklandığı tarihten itibaren YURTKUR’un www.kyk.gov.tr internet adresinden yapacaklardır.

Basın mensuplarına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Hasan ALBAYRAK
Genel Müdür

KAYNAK (http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/Belge/20102011BasvuruDuyurusu.pdf)