PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mera bitkisi önerileriniz ve maliyet hesabı

nevş.50
19.07.2010, 11:28
bir dekarlık bi alana bir mera bitkisi ekmek istiyoruz bunun bıze kalem kalem maliyeti lazım (ne kadar tohum atılır,ne kadar gübre gider ,işcilik ne kadar olur ,traktör ne kadar yakar )bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla

Mr.Muhendis
19.07.2010, 12:01
Merhaba,

Öncelikle hoşgeldiniz.

Bu sorularınıza cevap verebilmek için biraz daha detaylı bilgi gerekiyor. Mesela; hangi bitkiyi yetiştireceksiniz ? Arazi nerde ?

nevş.50
19.07.2010, 12:57
hoşbulduk tşk ederim arazimiz nevşehirde ben bir mera rehabilitasyon projesi hazırlıyorum.meranın altındaki madeni aldık sonradan merayı eski haline dönüştürmemiz isteniliyor o yüzden hangi bitkiyi ekeceğimi bende bilmiyorum bana merayı eski haline dönüştürebileceğim şekilde bir bitkiyi tavsiye ederseniz ve bununla ilgili gerekli bilgileri ve maliyetlerin hakkında ayrıntılı bilgiler verirseniz sevinirim ilginiz için tşk ederim

Mr.Muhendis
19.07.2010, 13:17
Arazide ve çevresinde daha önce yetiştirilen bitkiler nelerdir ? O bitkileri yetiştirirsiniz daha uygun olacaktır. Ayrıca gübreleme vs. tavsiyesi yapabilmek için de toprak analiz raporu gerekmektedir. Kısıtlı bilgilere dayanarak tavsiyelerde bulunmak pek doğru olmaz.