PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 12 Eylül 2010 Anayasa Değişikliği Referandum Anketi

Mr.Muhendis
28.06.2010, 00:44
12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak referandumda ne yönde oy kullanacaksınız ?

Değişikliği evet diyeceğim.
Kesinlikle hayır oyu kullanacağım
Boş oy atacağım. Çekimserim.

Dikkat !!!

Bir grubu, partiyi, kişi/kişileri öven ya da hakaret eden kişiler forumdan uzaklaştırma cezası alacaktır. Lütfen sadece fikrinizi beyan ediniz.

Mr.Muhendis
11.07.2010, 13:56
İçeriği net olarak hiç bir zaman anlatılmadı. Kimi A partisini koruyor dedi, kimi herkesi kapsıyor dedi. Kısacası kesin cümlelerle açıklamalar yapılmadı. Net olarak anlatılmadığı sürece benim oyum HAYIR olacak.

Livadi
11.07.2010, 23:24
Bu bir refarandum mudur mini bir seçim midir bilmiyorum henüz anlamışta değilim.

Tarihinin bile insanı gerdiği bu olay,biz bir minare çaldık öyle büyük kü kılıfını bulamıyoruz çaresizliğinin çıkış yolumudur??

Dokunulmazlığa oynanıyorken,şaibeler..şüpheler varken ben şahsen hayır demeyi düşünüyorum.

organik memo
13.07.2010, 23:28
Valla gündemle ve siyasetle hiç alakam olmadığı için ve tam olarak ne olduğunu bilmediğim için karar veremiyorum

foreverTYS
30.07.2010, 12:19
yargıyı yürütmeye bağlayan, dokunulmazlığı kaldırmayan, çiftçiye emekliye çalışana emek harcayana hiç bir getirisi yok hatta götürüsü var. bu gibi nedenlerden dolayı hayır

alper17
14.08.2010, 00:13
atalarımızın kanları,pahasına kazanılan vatan topraklarını satan,amarikan ideolojilerinin taşeronluğunu yapan,yandaş yargı oluşturmaya çalışan,bu iktidara karşı kurtuluş savaşı vermek için..HAYIR

Nihat
23.08.2010, 10:46
Anayasa taslağında,hükümetin kanuni düzenlemelerle düzeltilecek maddeler var.Kadınlara karşı pozitif ayrımcılık,parti kapatılmalara karşı zorlaştırıcı hükümler gibi...Ancak asıl değiştirilmek üzere olan,hükümetin önünde engel olarak gördüğü,Y.H.S.Y.K. ve Anayasa Mahkemesinin yapısının değiştirilmesiyle ilgili maddelerdir.Bu değişiklik,Yürütmenin,yargı denetiminden çıkması sonucunu getirecektir.Oysa tüm demokratik ülkelerde,yürütme,herzaman yargının denetimindedir.
Bu anayasanın Memurlarla ilgili düzenlemesinde,Toplu sözleşme ve grev hakkı bulunmadığı gibi,grev yasak kapsamına alınıyor.Şimdiki haliyle,sadece savcılar tarfından soruşturma nedeni olan grev,yasaklanarak,suç haline getiriliyor.Suçun cezası ise,işten atılma ve hapis...Sırf bu gerekçeden dolayı bile "Hayır!"demek yeterlidir diyorum...
Seçim barajının düşürülmesi,dokunulmazlıkların kaldırılması gibi,demokrasiye hizmet edecek bir yeniliğin bulunmadığı bir anayasanın kabul edilmesi,demokrasi beklentilerimizi biraz daha erteleme sonucunu verecektir.

ziraatci2941
06.09.2010, 14:52
evet oyu kullanacak vatandaşların memlekettin içinde bulunduğu durumu düşünerek ona göre evet mi hayır mı oyunu kullanmalarını tavsiye ederim

Mr.Muhendis
13.09.2010, 13:54
Oy kullanan ve yorum yapan bütün üyelerimize teşekkürler. Sonucun ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.

MiKRoP
27.05.2013, 21:53
Ve sonuç facihayla sonuçlanır :d

Keşke anketteki oylar gerçeğe yansısaydı...