PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yemekhane

Mr.Muhendis
21.06.2009, 10:56
http://www.gop.edu.tr/altimages/yemek/kafeterya.jpg Merkezi Kafeterya

Üniversite merkezinin bulunduğu Tokat İl Merkez Taşlıçiftlik kampusunda ve Tokat ilinin Niksar, Erbaa, Reşadiye, Turhal ve Zile ilçelerindeki bütün üniversitemize bağlı okullarda öğrenci ve personelin beslenme hizmetleri ihale yolu ile müstecire verilmiş, sözleşme ve ihale gereğince günlük dört çeşit yemek olmak üzere en temiz, en kaliteli ve hijyenik bir ortamda çıkarılan yemekler öğrenci ve personelin hizmetine sunulmaktadır. Müstecirlerce çıkarılan yemeklerin kontrolleri pişmeden önce, pişirme ve gerekse dağıtılma esnasında oluşturulan komisyon tarafından kalite ve kontrolleri yapılmaktadır.
2004-2005 eğitim öğretim döneminde üniversitemiz öğrencilerine 395.691 adet, üniversite idari personeline 61.281 adet, üniversite akademik personeline 42.616 adet ve 28.323 adette üniversitemiz öğrencisine ücretsiz yemek verilmiştir. Dönem içinde toplam olarak 527911 adet yemek ücreti öğrenci sosyal hizmetler bütçesinden ödeme yapılmıştır. Yemekler Taşlıçiftlik merkezi kafeteryasında, tüm ilçelerdeki okulların yemekhanelerinde dört çeşit olarak verilmiştir. Yönetim Kurulu Kararı gereğince öğrenci ve ek göstergesiz personel için 1 YTL, Doçent, Profesör için 2.5 YTL, diğerleri için ise 1.75 YTL dir. İhale fiyatı ile arasındaki fark öğrenci sosyal hizmetler bütçesinin ilgili falsondan karşılanmaktır.
Üniversitemiz Taşlıçiftlik kampusu ve eski rektörlük merkezinde bulunan fakülte ve yüksekokullarda halen faaliyette bulunan 7 adet öğrenci kantinlerinde tüm satılan malzemelere Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda çok az bir karla öğrencilere simit, çay, poğaça, tost, köfte, bisküvi, hamburger? hizmetler verilmektedir.