PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce Ziraat Fakültelerinde aldığınız bilgi yeterli mi?

foreverTYS
30.03.2010, 23:15
okulunuzda aldığınız eğitim yeterli mi? sizi mesleğe hazırlıyor mu yoksa sadece ezberleye dayalı bir eğitim verilip her şeyi mezun olduktan sonramı öğreneceğinizi düşünüyorsunuz...
lütfen görüşlerinizi belirtiniz...

Mr.Muhendis
31.03.2010, 07:41
Ankete göre cevap verecek olursam "kısmen" hazırlıyor. Bence uygulamalar daha fazla olmalı. Derslerden buna vakit kalmıyor deniliyorsa bölümü 5 yıllık yapsınlar. Bizden geçti. Ama en azından sonraki dönemler rahat edecektir.

erdiucar
31.03.2010, 23:07
Ziraat Fakültesi eski sistemine tekrar dönüş yaptı.Yani son 10 yıldır 3. sınıfda tercih edilen bölüm artık direk o bölüme giriş yapılıyor yani 2 yılda verilen eğitim 4 yılda verilecek. Bunu eskiden uyguladıklarında yarar görüyorlarmış bizim bölümde profların bir çoğuyla konuşdum bu konuyu hepsi aynı cevabı verdi. Gelecek yıllarda umarım tekrar bir dönüş yapılmaz bu sistem en güzeli.

organik memo
23.10.2010, 00:57
Üniversiteden üniversiteye değişme göstermekle beraber benim görüşüme göre Ziraat fakültelerinde verilen bilgiler normal düzeyde fakat uygulama konusunda eksiklik var. Yani kişi bazı bilgileri okuyor öğreniyor fakat uygulamasını yapamıyor. Bu da o bilginin kalıcılığını engelleyen durumlardan biridir. Umarım ders işleme ile beraber uygulama dersleri de rağbet görür ve kişi bundan daha fazla yararlanmaya başlar.

Çilek
09.10.2012, 14:05
kısmen

Mr.Muhendis
05.08.2014, 10:01
Önemli bir soru(n). Daha fazla katılım olsa keşke...

M.DURGUT
01.11.2014, 19:24
Benim fikrime göre teorik bilgiler kısmen yeterli ve uygulamalar çok zayıf fakültemizde daha buğday ile arpayı yada meyveleri tanımayan arkadaşlarımız var.Ziraat bölümünde öğrenilecek çok bilgi ve tecrübe var.bu kişinin kendini yetiştirmesinede bağlı ama uygulamalar çok yetersiz.teorik bilgilerle hiçbir şey olmuyor zaten unutuluyor.

mustfabattal
14.08.2015, 16:17
aynen katılıyorum iş uygulamalarda bitiyor. Ancak cogu üniversite hemen hemen heosinde uygulama yetersizliği var. Ve öğrencilere öğretme amacı gütmüyorlar kesinlikle.

DHeMLy-CHaY
05.04.2017, 09:15
3 yıl genel, 1 yıl bölüm eğitimi aldım
sahada aldığım eğitim üniversitede aldığım eğitim ile çok da uyuşmuyor