PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beslenme, Kredi, Burs ve Yurtlar

Mr.Muhendis
18.05.2009, 15:45
Beslenme

Yükseköğretim kurumlarımızın bulunduğu bütün kampüslerimizde akademik ve idarî personelimize verilen yemek, öğrencilerimize de aynı miktar ve kalitedeki yemek verilmektedir. Öğrenci ve personelimizin sağlıklı ve dengeli beslenmesi Üniversitemizin büyük önem verdiği konulardan birisidir.
Kredi ve Burslar

Üniversitemizde eğitim-öğretim görmekte olan öğrencilere; Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vakfı, Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Diyanet Vakfı, Türk Eğitim Vakfı, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Sabancı Vakfı tarafından burs verilmektedir.
Yurt ve Barınma

Samsun’da, çok sayıdaki özel yurtların yanında Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait toplam 5412 yatak kapasiteli yurtlar bulunmaktadır. Bu yurtlardan 2300 kız, 3112 erkek öğrenci faydalanma imkânı bulmaktadır. Ayrıca öğrencilere ev kiralama konusunda kolaylık gösterilmektedir.