PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Hizmetlerimiz

Mr.Muhendis
17.05.2009, 20:16
400 Yataklı Yeni Hastane : 400 yataklı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak ihale edilen bu hastanenin temeli 8 Ekim 2001 tarihinde atılmıştır. Ayrıca Tıp Fakültesinin kuruluşundan sonra oluşan “Akademik Yapı”; Üniversitemizi, yeni ve büyük bir Araştırma Hastanesinin kurulmasına kadar geçici hastane arayışına sürüklemiştir.
Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğünün yeni binalarına taşınması nedeniyle boşalan eski Devlet hastanesi binası Üniversitemize geçici olarak devredilmiş ve burada yapılan tadilatlarla 110 yataklı modern bir hastane binası olarak 2001 yılı başlarında halkımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca 5 adet modern ameliyathane hizmete sokulmuştur.

Şu anda; genel cerrahi, üroloji, sterilite, androloji, ortopedi, obstetrik, jinekoloji, menopoz, infertilite, göz, KBB, çocuk cerrahi, beyin cerrahi, genel dahiliye, hipertansiyon, obezite, kardiyoloji, psikiyatri, çocuk hastalıkları, sağlam çocuk, anestezi, ağrı, diyet, göğüs hastalıkları, akupunktur, chek-up, nöroloji ve aile hekimliği dalların olmak üzere 28 adet tıbbi sahada poliklinik hizmetleri verilmektedir.

Bahçelievler Yerleşkesinde bulunan mediko-sosyal ünitesinde öğrenci ve personelin sağlık hizmetleri yürütülmeye devam edilmektedir. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Avşar Kampusündeki yeni binasına taşınmış olup, tam teşkilatlı Mediko-Sosyal Ünitesi kurulması düşünülmektedir. Laboratuvar imkanlarını artırmanın zorunlu olduğunu hissetmekteyiz. Sağlık personelinin sayısının arttırılarak iş verimliliğinin maksimum seviyeye çıkartılması gerekmektedir. Mutlaka laboratuar teknisyeni istihdam edilerek, laboratuar faaliyete geçirilmelidir. Böylece verimliliğin artmasıyla iş gücü potansiyelinin oluşacağı düşünülmektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18.10.2007 tarihli Genel Kurulunda Muayene Ücretleri ile ilgili alınan kararı incelenerek, karara uyulmasına, Üniversitemiz Senatosunun 14.11.2007 tarih ve 2007/33 sayılı oturumunda alınan 5 nolu kararı gereği, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında öğrencilerden 1,00.-YTL.ücret alınmasına karar verilmiştir.