PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalya Akdeniz Üniversitesi Akademik Bilgiler

Mr.Muhendis
28.03.2009, 15:33
AKADEMİK YIL
Akdeniz Üniversitesi'nde akademik yıl Güz ve Bahar donemi olarak iki doneme ayrılmıştır. Güz donemi Eylül-Ocak, Bahar donemi Şubat-Haziran aylarını kapsamaktadır.

ÖĞRENCİ İŞLEMLERİ
Öğrencilerin kayıt, kabul, sınav ve değerlendirme işlemleri 2547 sayılı Yükseköğrenim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkarılan Yükseköğrenim Kurulu kararlarına ve yönetmeliklerine göre yapılmaktadır. Bu konuda Öğrenci İsleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan kitapçık, kayıt sırasında öğrencilere sunulmaktadır.

KAYITLAR
Akdeniz Üniversitesi'ne giriş ve kayıtlarla ilgili her türlü başvuru Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na yapılır. Başvuru süreleri Üniversite tarafından duyurulur. Bu süreler dışında yapılan başvurular işleme konulmaz. Öğrenciler her donem başında ilan edilen süreler içinde kayıtlarını yenilemek zorundadırlar. Akdeniz Üniversitesi'nde her öğrencinin kendi bölümünden bir danışmanı vardır. Dönem kayırlarında öğrenci akademik danışmanına başvurabilir. Danışman, öğrencinin diğer sorunları ile de yakından ilgilenir.

YATAY GEÇİŞ
T.C ve yabancı uyruklu öğrencilerin bir yüksek öğrenim kurumundan diğerine ya da aynı üniversitenin bir bölümünden diğerine geçişleri Yükseköğretim Kurulu'nca belirlenen "Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrencilerin Yatay Geçiş Esasları"na uygun olarak yapılır. Akdeniz Üniversitesi içinde fakülte, yüksekokul veya bölümler arasında yatay geçişler "Yükseköğretim Kurumları Arasında Önlisans ve Lisans Düzeyinde Yatay Geçiş Esaslarına İlişkin Yönetmelik" çerçevesinde yapılır.