PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Spor Olanakları

Mr.Muhendis
17.05.2009, 20:15
Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca Bahçelievler Yerleşkesi, Karacasu Yerleşkesi, Avşar Yerleşkesi, Aksu Yerleşkesi ve İlçeler Meslek Yüksekokullarında sportif faaliyetlerde çalışmalar sürdürülmektedir.
Avşar Yerleşkesinde öğrencilerimizin sportif ve kültürel faaliyetlerden yararlanmaları amacıyla Spor Kompleksi tamamlanmıştır. Bu kompleks içerisinde kültürel çalışma odaları mevcuttur.
Üniversitemiz Senatosunun 09.05.2007 tarih ve 2007/09 sayılı oturumunda alınan 4 nolu kararı gereği; KSÜ Yönetmelik, Tüzük, Yönerge İlke ve Esasları İnceleme Komisyonu Başkanlığı tarafından KSÜ Spor Tesisleri Yönetim ve Kullanma Yönergesi kabul edilerek, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının 21.02.2007 tarih ve 280/79 sayılı yazısıyla, Üniversitemiz Senatosunun 28.02.2007 tarih ve 2007/07 oturumunda alınan 4 nolu kararı gereği, spor alanlarının kullanım bedeli aşağıya çıkartılmış olup, Üniversitemiz Akademik ve İdari Perosneline % 50, öğrencilerimize % 60 indirimli olarak uygulanmasına karar verilmiştir.

Futbol sahaları ücreti gündüz 30,00.-YTL., gece 40,00.-YTL.
Tenis Kortu sahaları ücreti gündüz ve gece 5,00.-YTL.,

Üniversitemiz öğrencilerinin boş zamanlarını değerlendirme ve sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerini sağlamak amacıyla aşağıdaki tesislerimiz mevcuttur.

Kapalı Spor Salonu (1 adet)
Futbol Sahası (2 adet)
Basketbol Sahası (4 adet)
Voleybol Sahası (4 adet)
Tenis Kortu (6 adet)
Halı Saha (2 adet)
Konferans Salonu (200 kişilik)

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu öğretim elemanlarıyla iş birliği içerisinde; öğrencilerimizin sportif alanlarda gelişimlerinin ve faaliyetlerinin yürütülebilmesi için tüm yerleşkelerdeki sportif alanlardan ve İlçelerde bulunan sportif alanlardan yararlandırılması sağlanmaktadır. Sportif malzeme ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bunların yanında öğrencilerimizin diğer üniversitelerle iletişiminin sağlanmasında, sportif karşılaşmalara örneğin, treaking, güreş, masa tenisi, okçuluk vs.gönderilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca merkez kampüslerde ve ilçelerimizde de sportif alanların ileriki dönemlerde yapılması planlanmaktadır.