Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yerleşim Yeri

Mr.Muhendis
17.05.2009, 20:14
Kahramanmaraş, Kurtuluş Savaşı'ndaki kahramanlık destanıyla, dondurmasıyla, kırmızı biberiyle, tarihiyle, kültürüyle tanınmış, İstiklal Madalyası ve Kahramanlık ünvanı almış bir Anadolu ilidir. İlin alanı 14.327 km2 dir ve il merkezi 300.900 civarında bir nüfusa sahiptir. Kahramanmaraş ili; kuzey doğusunda Malatya, doğusunda Adıyaman, güneydoğusunda Gaziantep, güneybatı/batısında Adana, kuzeybatısında Kayseri, kuzeyinde ise Sivas il hudutları ile çevrilidir. Daha Fazla bilgi için Kahramanmaraş Sitemizi Ziyaret edebilirsiniz.
Halen şehir merkezinde, Merkez, Karacasu, Tıp Fakültesi, Avşar ve Afşin-İlahiyat kampuslarından oluşmaktadır. Eğitim-öğretim hizmetlerini sürdüren Üniversitemizin, Avşar Kampüsü Sır barajı ile sınırı olan ve Kayseri Devlet yolunun 10. kilometresinde bulunan Avşar kesiminde inşa edilmektedir. Bu kampus arazisinin 1100 dekarlık bir kısmının kamulaştırması gerçekleştirilmiştir. Bu arazi üzerinde Rektörlük, Mediko Sosyal, Fen-Edebiyat, Ziraat ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte binaları ile alt yapı inşaatları büyük bir hızla sürdürülmektedir.
1995 Yılı sonlarında bu binaların temelleri Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL tarafından atılmıştır. Ayrıca Gaziantep yolu üzerinde 900 dekarlık bir araziye sahip olan Karacasu Kampüs' ünde Kahramanmaraş ve Afşin Meslek Yüksekokulları ile Fen-Edebiyat ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi yer almaktadır. Kiralık bir binada Afşin Meslek Yüksekokulu ile İlâhiyat Fakültesi eğitim öğretimini sürdürmektedir.