PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yönetimi

Mr.Muhendis
17.05.2009, 20:13
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Türkiye'nin diğer üniversitelerinde olduğu gibi, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ana hükümlerine göre yönetilmektedir. Her üniversite, Üniversitelerarası Kurul'da rektörü ve bir profesörü ile temsil edilmektedir.

Üniversitenin genel yönetiminden Rektör Prof. Dr. Nafi BAYTORUN sorumludur.

Prof. Dr. Cafer MART, Prof. Dr. Orhan DOĞAN, Prof.Dr. Cemal TUNCER rektör yardımcıları olarak görev yapmaktadırlar. Genel Sekreter Rüştü ERTUĞRUL idari personelin başı olup idari işlerin yönetiminden birinci derecede sorumludur.

Yükseköğretim Kurulu'nun sorumluluğu dışında kalan akademik konular üniversite senatosunca sonuçlandırılmaktadır. Üniversite senatosu rektör, rektör yardımcıları, dekanlar, her fakülteden fakülte kurulunca seçilen birer temsilci, enstitü müdürleri ve meslek yüksekokulu müdürlerinden oluşmaktadır.

Ayrıca, idari faaliyetlerde Rektöre yardımcı olan Üniversite Yönetim Kurulu bulunmaktadır. Senato ve Yönetim Kurulu'nun başkanı Rektördür.