PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ege Üniversitesi 'ni Tercih Etmeniz İçin Nedenler

Mr.Muhendis
08.05.2009, 11:37
Çünkü;
ÇAĞDAŞ ÜNİVERSİTE:

3.000’i aşkın akademik personeli ile öğretimin yanı sıra araştırma ve uygulamaya önem veren, öğrencilerini modern çağın gerektirdiği bilgiyi yaşamla bütünleştirebilen ve her türlü bilimsel, kültürel ve sosyal yeniliğe açık bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleyen, ülkemiz sorunlarının çözümüne ve evrensel bilgi birikimine katkı sağlamayı amaç edinen bir üniversite
Uygulamalı eğitime önem veren dev bir eğitim kurumu
Türkiye’deki en büyük üniversite kütüphanelerinden biri olan Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi
Bilgiye hızlı erişim sağlayan gelişmiş bilgisayar altyapısı ve bilişim teknolojisi alanında geliştirdiği yazılım ve donanım sistemleri
Her bilim dalının gerektirdiği mesleki yabancı dil eğitimi
Avrupa Birliği Socrates-Erasmus Eğitim Programı ile Avrupa’ya en fazla öğrenciyi ve öğretim elemanını 3-12 aylık dönemlerde eğitim için gönderen Türkiye’deki üniversiteler arasında ilk sırayı alan üniversite ( 2004-2005 yılı – 98 öğrenci, 44 öğretim elemanı; 2005-2006 yılı 195 öğrenci, 55 öğretim elemanı, 2006-2007 yılı 283 öğrenci, 90 öğretim elemanı)

YAŞAYAN KAMPÜS ÜNİVERSİTESİ:

Çarşısı, öğrenci yurdu, alışveriş merkezi, spor tesisleri, bankaları, postaneleri vb. ile her türlü ihtiyaca cevap veren kampüs üniversitesi
Yıl boyunca devam eden çok sayıda bilimsel ve kültürel toplantıların yapıldığı kültür merkezleri
50’nin üzerinde öğrenci topluluğunun faaliyetleri ile renkli bir sosyal yaşam
28 yıldır düzenlenen, 15 gün süren geleneksel bahar şenlikleri

HEM GEÇMİŞ, HEM GELECEK; EGE ÜNİVERSİTESİ

Birçok ilke imza atmış, 52 yıllık köklü geçmişe sahip üniversite
52 yıllık köklü geçmişinde ülkeyi geleceğe taşıyacak 150.000’den fazla nitelikli mezun
Türkiye’nin 4., Ege Bölgesi’nin 1. sırada kurulan üniversitesi olarak diğer bölge üniversitelerinin kurulmasında öncü ve bölge vakıf üniversitelerinin garantörü
Öğretim Elemanı Yetiştirme Programı ile bölge üniversitelerine önder