PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Veyis Tansi

Mr.Muhendis
24.01.2010, 01:05
Prof. Dr. Veyis TANSI Özgeçmişi

02.04.1957'de İmamoğlu'nda doğdum. 1974 yılında Çukurova Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümüne girdim. 1979 yılı Haziran döneminde aynı fakülteden Ziraat Yüksek Mühendisi unvanı ile mezun oldum. Aynı yıl Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğüne Ziraat Yüksek Mühendisi olarak atandım ve 02.01.1981 tarihine kadar Tarla Şube Şefi olarak çalıştım.

13.11.1981 tarihinde Tarla Bitkileri Bölümüne asistan kadrosuna Doktora Öğrencisi olarak atandım.

Aynı yıl askere alındım ve Tokat'ta 02.03.1982 tarihinde askerlik görevimi tamamladım.

24.06.1987 yılında bilim doktoru unvanını aldım.

1989 yılı, Ekim ayında yapılan eser ve bilim sınavlarını kazanarak Yembitkileri � Çayır Mera bilim dalında Doçent unvanını aldım.

1994 yılında Ç.Ü.Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde Profesör oldum.

1996 yılında Ç.Ü. Ziraat Fakültesinde Dekan Yardımcılığı görevini yürüttüm.

Değişik zamanlarda değişik sürelerle Almanya, ABD, Avustralya, Fransa, İsrail ve Kanada'da görevlendirildim.

Ayrıca Fakültedeki çalışmalarım süresince değişik amaçlarla oluşturulan, komite, komisyon ve kurullarda görev alarak Fakülte ve Bölüm Yönetimine eğitim, öğretim, araştırma ve diğer konularda katkıda bulundum.

Lisans ve yüksek lisans derslerinin yanısıra Mezuniyet, Yüksek Lisans ve Doktora tez çalışmalarının yöneticiliğini yapmaktayım.

1998-2001 yılları arasında Kadirli Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevini yürüttüm.

Buğdaygil yembitkileri, baklagil-buğdaygil karışımları, yem amacıyla mısır, sorgum yetiştiriciliği, silaj yapım teknikleri, tarımda bilgisayar uygulamaları konularında çalışmaktayım.

Hobilerim arasında, masa tenisi, yüzme, bisiklet, bilgisayar (veri tabanı uygulamaları ve Web sayfası düzenleme) bulunmaktadır.

Halen evli olup, Ç.Ü. Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde Öğretim üyesi (Prof. Dr.) olarak görev yapmaktayım.