PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekandan Mesaj

Mr.Muhendis
08.05.2009, 11:12
Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda eğitim veren, ülkemiz tarımını geçmişte olduğu gibi gelecekte de daima ileriye götürecek, çalışkan, mesleki bilgi ve tecrübeleri ile ülkemiz çiftçisine hizmet verebilecek ve ayrıca bilimsel araştırmalar ile başta bölge çiftçisi olmak üzere, ülke tarımının sorunlarına çözüm bulabilecek özellikte Mühendis yetiştiren bir bilim yuvasıdır.
Fakültemizin öncelikli hedefi, ilimizin ve ülkemizin eğitim gereksinimini dikkate alarak, öğrencilerimize yeterli ve kaliteli bir eğitim sunabilmektir. Ayrıca bölge ekonomisinin tarıma dayalı olduğunu gözden uzak tutmadan, gerek bölge çiftçilerine gerek tarıma dayalı sanayiye yön vermek, ortak projeler üretmek ve bunları uygulamak Fakültemizin hedefleri arasındadır.
Fakültemiz hem eğitim-öğretim alanında hem de tarımla ilgili sorunların çözümüne yönelik araştırmalarda gerek ulusal gerekse uluslararası ilgili kuruluşlarla sıkı bir işbirliği içerisindedir. Avrupa Birliği programlarından biri olan Erasmus programı çerçevesinde öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız Avrupa üniversitelerine öğrenim ve ders verme amaçlı ziyaretlerde bulunabilmektedir.
Fakültemiz alanlarında uzmanlaşmış, başarılı, dinamik, ülke sevgisiyle dolu öğretim elemanı ve idari kadrosu ile; Atatürk ilkelerini benimsemiş, mesleğini iyi bilen, bilgisini yenileyebilen ve geliştiren, edindiği deneyimi ülkesi ve dünya insanının refahı için kullanan Mühendisler yetiştirmeye kuşaklar boyunca devam edecektir.

Prof.Dr.Emine ÖZDEMİR
Dekan V.