PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Yerleşim ve Ulaşım

Mr.Muhendis
04.05.2009, 11:02
Osmangazi Üniversitesi Eskişehir merkezinde Meşelik, Bademlik, Çamlık ve Bağlar olmak üzere dört yerleşke ile Sivrihisar ve Mahmudiye ilçelerinde eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

Meşelik Yerleşkesi

Bu yerleşkede bulunan birimler:

- Rektörlük
- Eğitim Fakültesi
- Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi
- Eskişehir Sağlık Yüksekokulu
- Fen Bilimleri Enstitüsü
- Fen Edebiyat Fakültesi
- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
- Metalurji Enstitüsü
- Mühendislik Mimarlık Fakültesi
- Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
- Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Tıp Fakültesi

Yerleşkede ayrıca, 80.000m2 alanda, içerisinde botanik bahçesi bulunan ESOGÜ Cumhuriyet Parkı, ESOGÜ Çarşı ile Porsuk Çayı kenarında 72.000m2 alanda kurulmuş olan Porsuk Çayı Dinlenme Alanı bulunmaktadır.

Üniversitemiz Meşelik Yerleşkesine;

Şehir merkezinden ESTRAM (OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ) ve 2- 3(kırmızı)- 8- 13(Terminal- Meşelik)- 18- 24(kırmızı)- 19- 27 (Tren garı- Meşelik)-34-36-37- 42- 43- 44(kırmızı)- 50- 54- 55(Tren garı - Meşelik) numaralı belediye otobüsleri ve minibüsler ile ulaşım mümkün olmaktadır.

Bademlik Yerleşkesi

Mühendislik Mimarlık Fakültesi (Mimarlık Böl. ve Endüstri Müh. Böl.)
Enformatik Bölümü
Bademlik Yerleşkemize şehir merkezinden 1 ve 22 numaralı belediye otobüsleri ile ulaşılabilmektedir. 22 numaralı otobüs Bademlik- Meşelik kampüsleri arasında sefer yapmaktadır.

Çamlık Yerleşkesi

Yabancı Diller Bölümü
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Çamlık Yerleşkesine şehir merkezinden ESTRAM (OTOGAR) ve 25- 42- 43- 44 numaralı belediye otobüsleri ve minübüsler ile ulaşmak mümkündür.
Ayrıca ESTRAM ile (Çarşı durağından aktarmalı) Meşelik Yerleşkesinden Çamlık Yerleşkesindeki eğitim birimlerimize ulaşılabilir.

Bağlar Yerleşkesi

Ziraat Fakültesi
Bağlar Yerleşkesine şehir merkezinden 11, 31 numaralı belediye otobüsleri ve 11, 16, 38 numaralı minibüsler ile ulaşılmaktadır.

Sivrihisar Yerleşkesi (Sivrihisar İlçesi'nde)

Sivrihisar Meslek Yüksekokulu
Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde eğitim- öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

Mahmudiye Yerleşkesi (Mahmudiye İlçesi'nde)

Mahmudiye Meslek Yüksekokulu
Eskişehir'in Mahmudiye ilçesinde eğitim- öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

KENTE ULAŞIM

Eskişehir İstanbul’ a 315 Ankara’ ya 230 Bursa’ ya 150 İzmir’ e 415 ve Antalya’ ya 450 kilometre uzaklıktadır. Karayolu ile olduğu gibi demiryolu ile de yurdumuzun hemen her tarafına bağlantısı bulunmaktadır.

Tren seferleri:

DDY Danışma Tel: 0(222) 225 55 55
Tren seferlerini görmek için tıklayın: http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/trenler.htm