PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2022 Ziraat Mühendisi Maaşları

smb
06.01.2022, 23:45
Arkadaşlar, Ziraat Mühendislerinin farklı kurumlarda (devlet), farklı birimlerde çalışabildiğini biliyorsunuz. Ben son zamanlarda bir durumu fark ettim:
İnternette iş ilan sitelerinde bir çok mesleğin (özel/devlet) güncel maaşları mevcutken, ziraat mühendislerinin maaşlarına dair halen daha ''2000 TL'' civarı gibi bilgiler bulunmakta... Bu sebeple farklı kurumlarda ve birimlerde çalışan Ziraat Mühendisi arkadaşlarımız maaşlarını bu konunun altına yazarsa araştırma yapanlar için oldukça faydalı bir iş yapmış oluruz.

:thumbup:

Mr.Muhendis
07.01.2022, 17:43
Özel sektörde 2-3 yıllık deneyimli mühendis maaşları geçtiğimiz ay 5-6 bin arasında değişiyordu. En son konuştuğumda zam oranları belli olmamıştı. Beklentileri en az %20 idi.

Yeni işe giren bir mühendis geçtiğimiz ay 4 bin almıştı. Eğer işten atılmaz ise asgari ücretin biraz üzeri olacağı kesin.

Kamuda mühendis şu anda 9-10 bin civarı alacak sanırım.

smb
22.01.2022, 14:28
Özel sektörde 2-3 yıllık deneyimli mühendis maaşları geçtiğimiz ay 5-6 bin arasında değişiyordu. En son konuştuğumda zam oranları belli olmamıştı. Beklentileri en az %20 idi.

Yeni işe giren bir mühendis geçtiğimiz ay 4 bin almıştı. Eğer işten atılmaz ise asgari ücretin biraz üzeri olacağı kesin.

Kamuda mühendis şu anda 9-10 bin civarı alacak sanırım.

Açıklamanız oldukça verimli olmuş. Ama benim ayrıca sorduğum; Tarım Bakanlığı (İl veya İlçe), TMO, Tarım Kredi vs birimlerde çalışan Ziraat Mühendisi maaşlarıydı. Lakin pek cevap veren olmamış.
Olsun hiç olmazsa sizin yorumunuz ile meraklar büyük oranda giderilecektir. :thumbup: