PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziraat Yüksek Mühendisliği Hakkında Kanun

erentarım
01.11.2021, 17:19
Merhabalar;
Hocam, siteyi baştan aşağı inceledim; ancak bu konuda bir başlığa rastlamadım. Zootekni mezunuyum. Aynı zamanda zootekni genetik ana bilim dalından yüksek lisans mezunuyum. Bir süre ITU ve Organik tarım denetmenliği yaptım. Daha sonra ailevi nedenlerden meslek hayatıma ara vermek zorunda kaldım. Şuan Eskişehir'de arıcılıkla uğraşmaktayım ancak bulunduğum bölgede çok ciddi organik tarım ile ilgili danışmanlık almak isteyen çevre kurdum. Çok uzatmadan soruma geçeyim. Ziraat Yüksek Mühendisliği Kanununda zirai danışmalık yapabileceğimiz hatta bu hususta işletme açabileceğimiz gibi bir ibare var. Bu kanun kapsamında bir işletme kurabiliyor muyum? Bu işletmede ne gibi faaliyetler gösterebiliyorum. Yine de zirai danışmanlık sınavına girmem gerekiyor mu? Bunun yanında bayilik sınavına girmeyi planlıyorum. Bilgileriniz için şimdiden çok teşekkrler

Mr.Muhendis
02.11.2021, 08:28
Merhaba,

İlgili kanunda danışmanlıkla ilgili net ifadeler yer almıyor. Halihazırda "Danışmanlık" ile ilgili mevzuat olduğu için ona göre hareket etmeniz gerekir diye düşünüyorum. Yani, sınava girerek başarılı olmak.