PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ortalama ziraat mühendisi alım sayısı

walnutking
30.12.2020, 22:03
Merhaba iyi günler dilerim,
Merak ettiğim konu 2 yıl içerisinde bakanlığa ortalama ne kadar ziraat mühendisi alımı yapılıyor.
Örneğin 2014-2016 yılları arasında şu kadar 2016-2018 şu kadar 2018-2020 yılları arasında şu kadar ziraat mühendisi alımı yapıldı gibi elimizde bir veri var mı acaba? Yeni mezun olan arkadaşlarımız için çok önemli olabileceğini düşünüyorum. Birde bazı forumlarda 3 yıl alım olmadı gibisinden yorumlar var. Daha önce puan yanması diye bir olay yaşandı mı? Biraz araştırma yaptım fakat bir sonuç alamadım. Birde kpssden 85 puan alsak 2 yıl içerisinde atanma durumumuz olur mu? Yani gerçekten kpssye çalışmaya değer mi yoksa en kısa zamanda özel sektöre mi yönelmeliyiz.
İyi günler iyi forumlar dilerim.

---------- Mesaj eklendi (22:03) ---------- Önceki mesaj (22:01) ----------

Ortalama alımı sormamın sebebi örneğin ziraat mühendisi olarak 21 branşı eklediğimizde ilk kaça girersek atanma ihtimalimiz yüksek olur. Tabiki garanti olmaz ama ilk 300 de olursak örneğin atanma ihtimalimiz ne kadar olur?

Mr.Muhendis
31.12.2020, 08:58
Merhaba,

Tüm Yıllar KPSS Yerleştirme Puanları (http://www.ziraatciyiz.biz/tum-yillar-kpss-yerlestirme-puanlari-t12166.html)

Bu konudan bütün alımlara ulaşabilirsiniz. Buradan sayıyı hatta nerelere kaç puanla girildiğini görebilirsiniz.

Eğer alımlar düzenli şekilde yapılırsa 85+ puan alan birinin en kötü ihtimalle 4001 ile atanması gerekir.