PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversite Şart Mı?

tuccar77
17.05.2020, 00:49
Arkadaşlar selam, ben bir tüccar çocuğuyum ve üretim ayağımıza liderlik yapmak istiyorum. 4 Yılımı üniversite okumaktan daha iyi bir yolla değerlendirmek istiyorum bu yüzden gördüğüm her mühendise sormaktan çekinmiyorum. Sizlere de sormak isterim.
Sizce iyi bir çiftçinin yanında bu işi öğrenmek mi yoksa okulunu mu okumak? Sizin düşünceniz ve taktiriniz nedir?
Bu arada ben işi iyi bir şekilde öğrenmek istiyorum ki iyi bir ekip kurup liderlik edebileyim ve üretimimiz de topraksız ağırlıklı.

Mr.Muhendis
17.05.2020, 10:39
Merhaba,

Toplumumuzda üniversiteye gittiği anda o konuda her şeyi bilen biri olarak mezun olacağını düşünen çok sayıda insan var. Üniversiteler, size sadece bu konularda bilgi verir ve çoğunlukla yol gösterir. Bu alanda kendinizi geliştirmek için okuma, araştırma kısmını siz kendiniz yapacaksınız.

Üniversite aynı zamanda bir kültürdür. İnsanların entelektüel seviyesini ve hayata bakış açısını değiştirir, artılar katar. Farklı tarzda düşünme pratiği kazanmanızı sağlar. Siz üniversiteyi sadece lise olarak düşünüyorsanız tabi ki okumayın. Ziraat okumadığı halde başarılı olan dolu insan var.