PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2020 Ziraat Mühendisi Alımı

Mr.Muhendis
27.03.2020, 13:22
Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, merakla beklenen 2 bin 153 kadronun hangi tarihlerde atamasının yapılacağını açıkladı.

Bakan Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü bölge müdürleriyle video konferans aracılığıyla bir toplantı yaptı.

Pakdemirli, toplantıda, Tarım ve Orman Bakanlığına daha önce alınacağı belirtilen 2 bin 153 kadroya ilişkin atamanın hangi tarihlerde yapılacağını açıkladı.

Atamaların 15-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden yapılacağını belirten Bakan Pakdemirli "Bu tarihlerde 790 veteriner hekim, 699 ziraat mühendisi, 363 gıda mühendisi, 101 su ürünleri mühendisi, 11 veteriner sağlık teknikeri ile 189 ziraat teknikeri ataması yapacağız.

Büyük bir merakla bu haberi bekleyen gençlerimize hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

metnyagmur
27.03.2020, 20:42
İyi aksamlar. Şimdi bu 2020/5 alımları içinde ben kendim için ösym sitesinde kpss branş bazında hangi sıralamaya bakmam gerekiyor bunun hakkında bilgi alabilir miyim ?

Mr.Muhendis
28.03.2020, 12:58
İyi aksamlar. Şimdi bu 2020/5 alımları içinde ben kendim için ösym sitesinde kpss branş bazında hangi sıralamaya bakmam gerekiyor bunun hakkında bilgi alabilir miyim ?

Merhaba,

Kadrolar ve nitelik kodları ilan edilmediği için şu an için sadece kendi nitelik kodunuza baksanız yeterli olur.

Afdhfjkgk
29.03.2020, 11:48
Merhaba memurlar.net te 21 branş söylüyorlar ona gore ösym de millet branş sıralamasına bakıyor bu doğru mu 21 branş sıralaması acaba yoksa daha belli olmazmi kendi bölümünüze derken ben sadece tarlaya mi bakacam sıralamama şuanda bakmak istesem

---------- Mesaj eklendi (11:48) ---------- Önceki mesaj (11:46) ----------

Herkes kendi sıralamasını bu 21 branştan öğrenmiş şimdiden umutları yesertiyolar lütfen sağlıklı kesin bi bilgi verelim o gune kadar sıkıntılı geçecek yoksa boyle yalan bilgilerle

Afdhfjkgk
30.03.2020, 13:05
Bana bi cevap verirmisiniz

Mr.Muhendis
30.03.2020, 13:11
Merhaba memurlar.net te 21 branş söylüyorlar ona gore ösym de millet branş sıralamasına bakıyor bu doğru mu 21 branş sıralaması acaba yoksa daha belli olmazmi kendi bölümünüze derken ben sadece tarlaya mi bakacam sıralamama şuanda bakmak istesem

---------- Mesaj eklendi (11:48) ---------- Önceki mesaj (11:46) ----------

Herkes kendi sıralamasını bu 21 branştan öğrenmiş şimdiden umutları yesertiyolar lütfen sağlıklı kesin bi bilgi verelim o gune kadar sıkıntılı geçecek yoksa boyle yalan bilgilerle

Merhaba,

Hatalı bilgi verilmiş o zaman. Ziraat mühendisi olarak geçen bir çok bölüme ait birden fazla nitelik kodu bulunmaktadır. Basit bir örnekle anlatayım.

4845 nitelik kodundaki programlar; Bitkisel Üretim,Bahçe Bitkileri,Bitki Koruma,Tarla Bitkileri,Toprak, Bahçe ve Tarla Bitkileri lisans programlarının birinden mezun olmak.

4853 nitelik kodundaki progamlar; Tarım Teknolojisi,Tarım Makineleri,Tarımsal Mekanizasyon, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Kültürteknik lisans programlarının birinden mezun olmak.

Kadro ilanında nitelik kodu 4845 ise yalnızca 4845'teki bölümleri seçerek sıralamaya bakılır.

Kadrı ilanında nitelik kodu 4845, 4853 ise her iki nitelik kodundaki bölümler seçilerek sıralamaya bakılır.

Kısacası, ilan çıkmadan, kadrolara karşılık istenen nitelik kodları bilinmeden sıralamaya bakmanın pek bir manası yok. Belki tek belki hepsi yer alacak, şu an için bilmiyoruz.

Afdhfjkgk
30.03.2020, 14:26
Sizce bu alımlarda en düşük kac puan alan atanır bi önceki yıllara analiz ettiğinizde

Mr.Muhendis
31.03.2020, 13:18
Sizce bu alımlarda en düşük kac puan alan atanır bi önceki yıllara analiz ettiğinizde

Ziraat bölümlerindeki puan dağılımlarını bilmiyorum. O nedenle, sağlıklı bir yorum yapmak mümkün değil. Ancak, önceki dönemlerdeki alımların çok düşük olduğu, bu süreçte çok fazla yeni mezun verildiği, özelde çalışanların kamuya geçme çabaları düşünüldüğünde puanların yüksek kapatacağını düşünüyorum. 80'in altına düşmeyebilir.

Afdhfjkgk
04.04.2020, 12:43
Atananlara buton kapatılmış acaba 80 den aşağı da iner mi puanlar

Mr.Muhendis
04.04.2020, 13:51
Atananlara buton kapatılmış acaba 80 den aşağı da iner mi puanlar

Öncelikle bu konuda uzman değil ama ben tahminim düşmeyeceği yönünde. 80 üzerinde almış o kadar kişi yoksa düşecektir tabi. :)

Melih17
09.05.2020, 09:12
KPSS İSTİYOR MU

Mr.Muhendis
09.05.2020, 09:36
KPSS İSTİYOR MU

Tabi ki.

huso7
15.05.2020, 20:29
Önlisans başvurularında tarım önlisans programından mezun olmak ibaresi kodu hemen hemen hepsinde var bu kodun olduğu tercihlerde diğer bölümlerde var bunların hepsine başvuru yapabilirmiyim organik tarım mezunuyum.

Mr.Muhendis
17.05.2020, 18:37
Önlisans başvurularında tarım önlisans programından mezun olmak ibaresi kodu hemen hemen hepsinde var bu kodun olduğu tercihlerde diğer bölümlerde var bunların hepsine başvuru yapabilirmiyim organik tarım mezunuyum.

Şurdaki (http://www.ziraatciyiz.biz/kpss-2020-7-ziraat-muhendisi-alimi-t13818.html?p=31741#post31741) mesaj sizin için de geçerli.