PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2020 Biyosidal Ürün Uygulama Mesul Müdür Sertifika Eğitimi

Mr.Muhendis
10.12.2019, 08:13
BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAMA MESUL MÜDÜR SERTİFİKA EĞİTİMİ

Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 27 inci maddesine istinaden Genel Müdürlüğümüz 2020 Yılı Fiyat Tarifeleri ve Analiz Bilgileri Rehberinde yayınlanacak olan mesul müdür eğitim ücreti baz alınarak 2020 yılının Mart ayında Mesul Müdürlük Eğitimi yapılması planlanmaktadır.

Mesul Müdür Eğitimine katılmak için; dilekçe ekinde diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 17.12.2019 tarihine kadar Müdürlüğümüz Çevre Sağlığı Birimine müracaatta bulunulması, toplantı yeri ve zamanı ile ilgili bilgiler https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/cevresagligi-anasayfa web adresinde yayınlanacaktır.

Irtibat:0212 409 20 00 (7852)

NOT: İstanbul Sağlık Müdürlüğü sayfasından alındığı için İstanbul'a göre bilgi, telefon verilmiş. Ancak @absTRe1905 arkadaşımızın yaptığı görüşme sonucunda bütün il müdürlüklerinden başvuru yapılabileceği bilgisini aldık.

unfors
10.12.2019, 11:23
https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/cevresagligi-anasayfa web sayfasında
Biyosidal Ürün Uygulama Mesul Müdürlük güncelleme eğitimi olarak duyuru yapılmakta sertifika verme olasılığı var mı?

Mr.Muhendis
10.12.2019, 11:32
https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/cevresagligi-anasayfa web sayfasında
Biyosidal Ürün Uygulama Mesul Müdürlük güncelleme eğitimi olarak duyuru yapılmakta sertifika verme olasılığı var mı?

Ocak ayında yapılacak olan ile ilgili duyuruyu diyorsunuz. Yukarıda bahsi geçen Mart ayında yapılacakmış.

smb
10.12.2019, 12:24
Tahmini fiyat ne olur?

Mr.Muhendis
10.12.2019, 16:30
Tahmini fiyat ne olur?

Sayfalarında yer alan Ocak 2020 için fiyat;

"...mesul müdürlük güncelleme için yatırıldığına dair 140 TL makbuz aslının.."

smb
11.12.2019, 00:08
Sayfalarında yer alan Ocak 2020 için fiyat;

"...mesul müdürlük güncelleme için yatırıldığına dair 140 TL makbuz aslının.."

O ibareyi gördüm. Ama güncelleme ile yeni kayıtlar için farklı ücretler olmaz mı?
Bir de sizce bu eğitime katılıp sertifikayı almalı mıyız?... Yani şu zaman da her kurusun hesabını yapan işsizler adına konuşuyorum... Değer mi?

(Biraz fazla hesapçı gibi oldum ama hayat şartları bunu gerektiriyor. :thumbup:) Teşekkürler...

Mr.Muhendis
11.12.2019, 08:16
O ibareyi gördüm. Ama güncelleme ile yeni kayıtlar için farklı ücretler olmaz mı?
Bir de sizce bu eğitime katılıp sertifikayı almalı mıyız?... Yani şu zaman da her kurusun hesabını yapan işsizler adına konuşuyorum... Değer mi?

(Biraz fazla hesapçı gibi oldum ama hayat şartları bunu gerektiriyor. :thumbup:) Teşekkürler...

Bu ekonomik ortamda verilecek 10 TL bile önem kazanıyor. Sadece sınav harcı yatırmakla iş bitmiyor. Bunun yolu var, duruma göre konaklaması var, şehir içi ulaşımı, yemesi, içmesi derken maliyet artabiliyor. Ben kendi adıma, lisansı bitirmeye yaklaştığım/bitirdiğim dönemde girebildiğim her sınava girmiş, alabileceğim her sertifikayı almaya çalışmıştım.

smb
11.12.2019, 13:48
Bu ekonomik ortamda verilecek 10 TL bile önem kazanıyor. Sadece sınav harcı yatırmakla iş bitmiyor. Bunun yolu var, duruma göre konaklaması var, şehir içi ulaşımı, yemesi, içmesi derken maliyet artabiliyor. Ben kendi adıma, lisansı bitirmeye yaklaştığım/bitirdiğim dönemde girebildiğim her sınava girmiş, alabileceğim her sertifikayı almaya çalışmıştım.

Bence saçma olan şu; zaten işsiz olanlar genellikle bu sınavlara giriyorlar. Üniversite okuyorsun ki ise gireyim, hayatımı düzene sokayim diye... Ama üniversite bile yeterli olmuyor. Sadece bizim mesleğimizde değil çoğu meslekte artık mezuniyet yetmiyor. İllâ ki bir-çok sertifika alınması gerekiyor. Ne anladım ki ben bu işten... Ama her şeye rağmen mücadele esas! 😏

Mr.Muhendis
11.12.2019, 13:51
Bence saçma olan şu; zaten işsiz olanlar genellikle bu sınavlara giriyorlar. Üniversite okuyorsun ki ise gireyim, hayatımı düzene sokayim diye... Ama üniversite bile yeterli olmuyor. Sadece bizim mesleğimizde değil çoğu meslekte artık mezuniyet yetmiyor. İllâ ki bir-çok sertifika alınması gerekiyor. Ne anladım ki ben bu işten... Ama her şeye rağmen mücadele esas! 😏

Bu sorun aslında tamamen ayrı bir tartışma konusu olabilir. Özetle, artan üniversite ve öğrenci sayılarına karşılık olarak yeni istihdam alanları oluşturulmadı. Üniversite mezunu olan herkes de doğal olarak her işi beğenmez oldu. Beğenilen işler için de kişinin kendisine farklı özellikler katması gerekiyor. Bu bir iş için yabancı dil iken başka iş için sertifika vs olabiliyor.

smb
11.12.2019, 14:16
Bu sorun aslında tamamen ayrı bir tartışma konusu olabilir. Özetle, artan üniversite ve öğrenci sayılarına karşılık olarak yeni istihdam alanları oluşturulmadı. Üniversite mezunu olan herkes de doğal olarak her işi beğenmez oldu. Beğenilen işler için de kişinin kendisine farklı özellikler katması gerekiyor. Bu bir iş için yabancı dil iken başka iş için sertifika vs olabiliyor.

Kesinlikle! Katılıyorum... 👍

smb
16.12.2019, 10:34
ZMO 2019 da Mesul Müdür değil, sadece Uygulayıcı eğitimi açmış. Ücret olarak 300 TL belirlemiş.

---------- Mesaj eklendi (10:34) ---------- Önceki mesaj (10:18) ----------

Bir de bu egitim ile ilgili net bir bilginin bulunduğu resmi sayfa bulamadım. Linke tikliyorum halen daha güncelleme eğitiminden bahsediyor. Bu egitim için hiçbir duyuru yok. Sadece istanbul hsm vermiş...

absTRe1905
16.12.2019, 14:23
ZMO 2019 da Mesul Müdür değil, sadece Uygulayıcı eğitimi açmış. Ücret olarak 300 TL belirlemiş.

---------- Mesaj eklendi (10:34) ---------- Önceki mesaj (10:18) ----------

Bir de bu egitim ile ilgili net bir bilginin bulunduğu resmi sayfa bulamadım. Linke tikliyorum halen daha güncelleme eğitiminden bahsediyor. Bu egitim için hiçbir duyuru yok. Sadece istanbul hsm vermiş...

ZMO zaten mesul müdürlük eğitimi açmıyor sadece uygulayıcı eğitimi açıyor. Yasal olarak da sadece sağlık bakanlığı ilgileniyor.

Eğitim ile ilgili net bilgi duyurularda yok. Eğitim olacağına dair sayı toplanması açısından 81 il sağlık müdürlüklerine fax çekilmiş bunlardan da sadece istanbul il sağlık müd. kendi sayfasından paylaşmış diğer illerde paylaşım olmamış bu da halk olarak da devlet olarak da interneti ne kadar kullanamadığımızı gösteriyor.

İyi bir bilgi almak isterseniz Sağlık Bakanlığı, Çevre sağlığı daire başkanlığını falan arayabilirsiniz.

smb
16.12.2019, 15:13
ZMO zaten mesul müdürlük eğitimi açmıyor sadece uygulayıcı eğitimi açıyor. Yasal olarak da sadece sağlık bakanlığı ilgileniyor.

Eğitim ile ilgili net bilgi duyurularda yok. Eğitim olacağına dair sayı toplanması açısından 81 il sağlık müdürlüklerine fax çekilmiş bunlardan da sadece istanbul il sağlık müd. kendi sayfasından paylaşmış diğer illerde paylaşım olmamış bu da halk olarak da devlet olarak da interneti ne kadar kullanamadığımızı gösteriyor.

İyi bir bilgi almak isterseniz Sağlık Bakanlığı, Çevre sağlığı daire başkanlığını falan arayabilirsiniz.

Ben ücret tahmininde bulunmak adına ZMO yu örnek gösterdim...

DHeMLy-CHaY
23.12.2019, 13:58
son eğitimde 1400 lira gibi bir ücret vardı eğitim için, lakin içinde konaklama dahil miydi hatırlamıyorum. onu arıyorum ama kaldırmışlar, bulamadım.

son eğitimi fts kongre turizm düzenlemişti. sayfalarından geçmişi kaldırmışlar.

JHendRix
30.12.2019, 22:24
Ben anladim simdi, 17 araliga kadar basvurun yaziyor, kacirdim mi simdi basvuru suresini?

DHeMLy-CHaY
31.12.2019, 14:38
Ben anladim simdi, 17 araliga kadar basvurun yaziyor, kacirdim mi simdi basvuru suresini?

sadece ön talep alındı, eğitimin açılıp açılmaması, ne sıklıkta yapılmasına karar verilmesi için. kaçırdığınız bir şey yok, başvuru durumu resmi olarak açıklandığında siz de kayıt yaptırabileceksiniz.

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/cevresagligi-anasayfa.html

DHeMLy-CHaY
24.01.2020, 14:32
Bakanlık Mesul Müdür Sertifika eğitimi ile ilgili ihaleye çıkmış

https://www.ilan.gov.tr/detay-ihale-duyurulari-hizmet-alim-ihaleleri-mesul-mudur-sertifika-egitim-organizasyonu%C2%A0hizmeti-alinacaktir-755294.html?searchText=biyosidal&fbclid=IwAR2p-_arhbFkeS1eUVz1Mn-5cmwYpIAZQCn8H7cft8sy9dbxcmMPSZmFgAg

250+250 kişilik 2 eğitim tarihinin planlandığı muhabbeti var facebook grubunda.
ihale bitiş tarihi 13 şubat
haydi hayırlısı bakalım.

DHeMLy-CHaY
15.02.2020, 09:38
Mesul Müdür Eğitimi

Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 27 nci maddesine istinaden Mart ayında Mesul Müdürlük Eğitimi düzenlenmesi planlanmaktadır.

Sağlık Bakanlığı fiyat kitapçığı 13.02.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Fiyat kitapçığın da Mesul Müdürlük Eğitim ücreti 2.942 TL olarak belirlenmiştir. Mesul müdür eğitimi toplam 500 kişi ile sınırlıdır. Yer ve tarih bilahare ilan edilecektir.

Kursiyerlerin Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 27 nci maddesi gereğince dilekçe ile 25.02.2020 tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Çevre Sağlığı Dairesi Başkanlığına hitaplı başvurunun Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi'ne yapılması gerekmektedir.

Mesul Müdür Eğitimine kesin kayıt hakkı kazananların listesi 27.02.2020 tarihinde aşağıda belirtilen web sayfamızdan yayınlanacak olup kontenjan sınırlı olduğundan listede belirtilenler eğitime alınacaktır.

Dilekçe ekinde;

1- Merkez Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ,Türkiye Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi, TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41 IBAN hesabına eğitimcinin ad/soyadının ve mesul müdürlük eğitimi için yatırıldığına dair belge,

2- Diploma veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisinin,

3- Vatandaşlık numarasının yer aldığı nüfus cüzdanı fotokopisinin,

14.02.2020 tarihi itibariyle yapılan başvurular geçerlidir.

-Eğitime katılacak kesin aday listesinin belirlenmesinde Sağlık Bakanlığı Genel Evrak giriş tarih ve sayısı dikkate alınacak olup kesin liste ve eğitim için gerekli belgeler https://hsgm.saglik.gov.tr/tr ve https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/cevresagligi-anasayfa adresinde ilan edilecektir.

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/cevresagligi-haberler/mesul-mudur-egitimi.html

Mr.Fungi
17.02.2020, 09:49
tarihler sonra açıklanacak diyor peki tarihler bize uymazsa paramızı geri alabiliyor muyuz ?

DHeMLy-CHaY
17.02.2020, 15:57
tarihler sonra açıklanacak diyor peki tarihler bize uymazsa paramızı geri alabiliyor muyuz ?

o kadar enteresan bir duyuru yaptılar ki her yanı faul.