PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2018'de KOSGEB Girişimci Desteklemesinde Erken Ödeme Yapılma Başladı

ceylanci
04.03.2018, 22:07
İyi günler merhaba, geçtiğimiz ay nihayet 32 saatlik KOSGEB Girişimcilik Eğitimini tamamladım ve KOSGEB Girişimcilik Eğitimi katılım belgesi elime geçti.Ne yazıkki kosgeb girişimcilik eğitimi kısır partisi gibi geçti bir şey öğrenmedik fakat ben iş yeri açmak istiyorum.

Çeşmede hobi bahçesi kurulumu faaliyeti yapan bir işletme kurmak burada çeşitli ürünler satmak ve isteyenler için hobi bahçesi ve hobi serası kurulumu yapmak istiyorum.Sizde bu sektöre kosgeb destek sunar mı? Ayrıca KOSGEB 2018 yılında Girişimci Desteğine başvuru yapacak olan girişimcilere iş yeri kurmadan ön ödeme yani erken ödeme ile 50.000 tl hibe desteği sunuyormuş:e010: konu hakkında bilgisi ve deneyimi olanlar bana buradan yazabilir mi ?

Mr.Muhendis
05.03.2018, 09:05
Merhaba,

KOSGEB'in çeşitli destek kalemleri var. Size en yakın ofise giderseniz daha net bilgi verebilirler. Veya internet sitesi üzerinden destek modellerine ve içeriklerine bakabilirsiniz.

ceylanci
08.03.2018, 21:44
Mr .Muhendis verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Ben geçtiğimiz gün nihayet KOSGEB'e gittim ve KOSGEB Girişimci Desteği hakkında bilgi aldım fakat aklımdaki sorulara hala tam anlamıyla yanıt bulamadım.Evet KOSGEB Hobi bahçesi ve hobi serası kurulumu iş fikri için 50.000 tl hibe 100.000 t faizsiz kredi desteği sunuyor. :) ve 2018 yılında değişen KOSGEB Girişimci Programı ile girişimciler işyerlerini açtıktan sonra KOSGEB'e müracat eder ve bu destek programından yararlanmak ister ise KOSGEB'e başvuru yaparlar iş planı kabul edilen girişimciler içi 2018 yılında değişen mevzuata göre girişimcilere ön ödeme yani girişimci harcama yapmadan ödeme yapılıyormuş.
Fakat şunu açık açık söylemek istiyorum, KOSGEB'e gittiğim zaman sıra beklerken 3-5 girişimci ile konuşma ve görüş alış verişinde bulunma imkanına eriştim. KOSGEB biz girişimcilere ısrarla aracıya gitmeyin kendiniz başvuru yapın diyor ama benim gözlemlerime göre KOSGEB Girişimci Desteğini Danışman Firma olmadan almak çok zor.KOSGEB'de beklerken sırada tanışmış olduğum girişimcilerin hepsi bunu söyledi , kosgeb size ne derse desin siz iyi bir danışman firma bulun ve profesyoenl destek almaktan çekinmeyin diye tembihlediler. Bende bu durumu fırsat bilip bana bunu tembijleyenlerden danışman firma irtibat bilgileri aldım.Bir yandanda korkmuyor değilim internet danışman firmalar tarafından dolandırılan insanlar ile dolu hata hatta bakın biri web site bile kurmuş :)
http://danismanfirmamagduru.blogspot.com.tr/2015/11/turkiye-boyle-dolandiricilik-gormedi.html

Umarım her şey istediğimiz gibi olur ve hepimiz hayallerimize ulaşırız.

Mr.Muhendis
09.03.2018, 09:08
Mr .Muhendis verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Ben geçtiğimiz gün nihayet KOSGEB'e gittim ve KOSGEB Girişimci Desteği hakkında bilgi aldım fakat aklımdaki sorulara hala tam anlamıyla yanıt bulamadım.Evet KOSGEB Hobi bahçesi ve hobi serası kurulumu iş fikri için 50.000 tl hibe 100.000 t faizsiz kredi desteği sunuyor. :) ve 2018 yılında değişen KOSGEB Girişimci Programı ile girişimciler işyerlerini açtıktan sonra KOSGEB'e müracat eder ve bu destek programından yararlanmak ister ise KOSGEB'e başvuru yaparlar iş planı kabul edilen girişimciler içi 2018 yılında değişen mevzuata göre girişimcilere ön ödeme yani girişimci harcama yapmadan ödeme yapılıyormuş.
Fakat şunu açık açık söylemek istiyorum, KOSGEB'e gittiğim zaman sıra beklerken 3-5 girişimci ile konuşma ve görüş alış verişinde bulunma imkanına eriştim. KOSGEB biz girişimcilere ısrarla aracıya gitmeyin kendiniz başvuru yapın diyor ama benim gözlemlerime göre KOSGEB Girişimci Desteğini Danışman Firma olmadan almak çok zor.KOSGEB'de beklerken sırada tanışmış olduğum girişimcilerin hepsi bunu söyledi , kosgeb size ne derse desin siz iyi bir danışman firma bulun ve profesyoenl destek almaktan çekinmeyin diye tembihlediler. Bende bu durumu fırsat bilip bana bunu tembijleyenlerden danışman firma irtibat bilgileri aldım.Bir yandanda korkmuyor değilim internet danışman firmalar tarafından dolandırılan insanlar ile dolu hata hatta bakın biri web site bile kurmuş :)
http://danismanfirmamagduru.blogspot.com.tr/2015/11/turkiye-boyle-dolandiricilik-gormedi.html

Umarım her şey istediğimiz gibi olur ve hepimiz hayallerimize ulaşırız.

O kişilerin danışman firma elemanı olmadığını nereden biliyorsunuz? Ya da bu işten pay alan girişimciler? :)

Yıllar önce çalıştığım bir firmayla KOSGEB projesi vermiştik. Eğer biraz araştırma ve yazma kabiliyetiniz varsa rahatlıkla doldurabilirsiniz. Zaten takıldığınız noktalar olursa KOSGEB elemanları yardımcı oluyor.

ceylanci
14.03.2018, 17:51
Danışman firma olayından bende vazgeçtim.Neden mi ? 2-3 firmayı aradım ,aramaz olaydım ikide birde telefon açıp taciz ediyorlar. Biri çay içme teklif etti Allahım delireceğim bu kadar mı düştü insanlar ya.

Tek başıma ben o desteği alacağım.( Gelişmeleri size buradan yazarım.)

Mr.Muhendis
15.03.2018, 09:13
Danışman firma olayından bende vazgeçtim.Neden mi ? 2-3 firmayı aradım ,aramaz olaydım ikide birde telefon açıp taciz ediyorlar. Biri çay içme teklif etti Allahım delireceğim bu kadar mı düştü insanlar ya.

Tek başıma ben o desteği alacağım.( Gelişmeleri size buradan yazarım.)

Yazım esnasında kafanıza takılanları buraya sorabilirsiniz. Bir şekilde yardımcı olan çıkacaktır.

ceylanci
01.04.2018, 15:36
Hobi serası kurulumu yapan bir firma ile ön görüşmelerimi bu hafta yaptım.İş yerinin resmi kuruluş işlemlerine başladım ,ilk başta idari bir ofisten işleri yöneteceğim gelişmeleri buradan yazacağım.

Mr.Muhendis
02.04.2018, 08:12
Hobi serası kurulumu yapan bir firma ile ön görüşmelerimi bu hafta yaptım.İş yerinin resmi kuruluş işlemlerine başladım ,ilk başta idari bir ofisten işleri yöneteceğim gelişmeleri buradan yazacağım.

Hayırlı, uğurlu olsun. Başarılar diliyoruz. Gelişmeleri bekliyoruz.

ceylanci
24.04.2018, 18:57
Ya arkadaşlar kosgeb girişimci desteği almak için danışman firmaya proje hazırlatmaya ne gerek var ? Ben internette bir site buldum orada dünya kadar kosgeb girişimci iş planı örneği var. İş fikrin için uygun olanı buluyorsun ve bu proje örneğine bakıp kendi projeni danışmana gerek kalmadan yazıyorsun. Neden danışmana 3-5 bin iş planı hazırlama ücreti verelim ki ? Bu da link te benim size küçük bir faydam olsun.