PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Görevlisi İlanı 2017

Mr.Muhendis
27.12.2017, 09:52
Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Araştırma Görevlisi İlanı 2017

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ--->ZİRAAT FAKÜLTESİ--->TARLA BİTKİLERİ BÖLÜMÜ--->ENDÜSTRİ BİTKİLERİ ANABİLİM DALI ilan sayfası (https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=63509)

1. Bu ilan “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu” kapsamındadır.
2. Bu kadroya atanacak Araştırma Görevlileri “Sürdürülebilir Etkin Tarım” konusunda yetiştirilecektir.
3. Adayların Tarla Bitkileri Bölümü lisans mezunu olması ve ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olması veya doktora tez aşamasına geçmemiş doktora öğrencisi olması gerekmektedir.
4. İlanlara başvuracak adayların, Araştırma Görevlisi kadrolarına atanmaları halinde, doktora eğitimlerini Mustafa Kemal Üniversitesinde ve tezlerini Sürdürülebilir Etkin Tarım alanında yapmaları gerekmektedir.
5. İlanda belirtilen alanda eğitimlerini sürdürmekle birlikte doktora tezleri Sürdürülebilir Etkin Tarım alanında olmayanlar, doktora tezlerine yeniden başlamak durumundadır.
6. Bu kadrolara atamalar;
- 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi,
- “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” Ek Madde 1 hükmü ile
- “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca yapılacaktır.

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ--->ZİRAAT FAKÜLTESİ--->ZOOTEKNİ BÖLÜMÜ--->HAYVAN YETİŞTİRME ANABİLİM DALI ilan sayfası (https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=63510)

2. Bu kadroya atanacak Araştırma Görevlileri “Sürdürülebilir Etkin Tarım” konusunda yetiştirilecektir.
3. Adayların Zootekni Bölümü lisans mezunu olması ve ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olması veya doktora tez aşamasına geçmemiş doktora öğrencisi olması gerekmektedir.
4. İlanlara başvuracak adayların, Araştırma Görevlisi kadrolarına atanmaları halinde, doktora eğitimlerini Mustafa Kemal Üniversitesinde ve tezlerini Sürdürülebilir Etkin Tarım alanında yapmaları gerekmektedir.
5. İlanda belirtilen alanda eğitimlerini sürdürmekle birlikte doktora tezleri Sürdürülebilir Etkin Tarım alanında olmayanlar, doktora tezlerine yeniden başlamak durumundadır.
- “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” Ek Madde 1 hükmü ile
- “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca yapılacaktır.

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ--->ZİRAAT FAKÜLTESİ--->BAHÇE BİTKİLERİ BÖLÜMÜ--->MEYVE YETİŞTİRME VE ISLAHI ANABİLİM DALI ilan sayfası (https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=63507)

3. Adayların Bahçe Bitkileri Bölümü lisans mezunu olması ve ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olması veya doktora tez aşamasına geçmemiş doktora öğrencisi olması gerekmektedir.

Mr.Muhendis
02.01.2018, 21:04
Başvuru devam ediyor.

Mr.Muhendis
10.01.2018, 15:50
Her bölüm için en düşük ALES puanı 71, en yüksek 81'dir. İngilizce puanı en düşük 50, en yüksek 71'dir. Tarla bitkilerine 6, zootekniye 2, bahçe bitkilerine 8 başvuru olmuştur. Çağırılabilecek en fazla kişi sayısı 10'dur. Diğer bir deyişle, ALES 70, İngilizce 50 taban puanlarıyla başvuran herhangi biri de sınava girmeye hak kazanacaktı. İşsizlik yok, gerekli şartları yerine getirmeyenler var. :)