PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 yıllık okulu 2 yıllık diploma ile kestirsek acaba ilaç ?

Cnylmzz
09.08.2017, 03:23
İyi geceler. Benim sorum şu. Ben bi ilde ziraat mühendisliği okuyorum. Ama ağır bi okb hastalığım var. Acaba okulu 2 yıllık diploma kestirsem zirai ilaç bayiliği sınavına girebilir miyim ? Bitki koruma dersi aldım. Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim ?

Mr.Muhendis
09.08.2017, 08:09
Merhaba,

Önlisans diploması olarak alabilirseniz ve bitki sağlığı dersini aldıysanız (ki almışsınız) sınava girme hakkınız var.

Cnylmzz
10.08.2017, 21:57
Emin misiniz ? Mesela ben 4 yıllık ziraati 2 yılda kestirsem ben ziraat teknikeri olur muyum acaba ?

Mr.Muhendis
11.08.2017, 08:04
Emin misiniz ? Mesela ben 4 yıllık ziraati 2 yılda kestirsem ben ziraat teknikeri olur muyum acaba ?

Evet, kesinlikle eminim. Söylediğimi tekrarlayayım; kazandığınız lisans programını 2 yıl okuduktan sonra yarıda bırakıp önlisans diploması alabilirseniz ve bu süre içerisinde bitki sağlığıyla ilgili ders almış olursanız bu sınava girme hakkınız vardır.

Cnylmzz
12.09.2017, 11:29
Peki bu sınavı kazansam ilaç satış ruhsat belgesini verirler mi ? Arkadaşa sordum o diploma ile vermezler dedi.. Kafam karıştı.. Sizi de yoruyorum ama admin kardeş kusura bakma..

Mr.Muhendis
14.09.2017, 17:47
Peki bu sınavı kazansam ilaç satış ruhsat belgesini verirler mi ? Arkadaşa sordum o diploma ile vermezler dedi.. Kafam karıştı.. Sizi de yoruyorum ama admin kardeş kusura bakma..

O diploma ile sınava girme hakkı oluyor da sınavı kazanınca bayi açma hakkı neden olmuyor? İlginç bir yaklaşım. :)