PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2017 Yılı Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Eğitimi

Mr.Muhendis
12.01.2017, 08:42
2017 Yılı Tarsim Ön Eleme Sınavı

5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu kapsamında, risk inceleme ve hasar tespit organizasyonlarında görev alacak adaylar için, Kemer/Antalya'da Bitkisel Ürün Sigortaları branşında Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Eğitimi düzenlenecektir. Bu eğitime; Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından yapılacak ön eleme sınavını kazanan adaylar katılabilecektir.

Ön Eleme Sınavı Başvuru şartları:

Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı'na, aşağıdaki şartları taşıyan kişiler başvurabilir;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Bitkisel Ürün Sigortaları Eksperliği Temel Eğitim Programına katılacakların; Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri (EK:1 listede yer alan teknik programlara bağlı ön lisans bölümlerinden mezun olanların müracaatı kabul edilecektir.) ve Ziraat Teknisyeni (EK:2 listede yer alan liselerden mezun olanların müracaatı kabul edilecektir.) olması,
Hayvan Hayat Sigortaları Eksperliği Temel Eğitim Programına katılacakların; Veteriner Hekim olması,
İflas veya konkordato ilan etmemiş olmaları; sigortacılık mevzuatına aykırı hareketlerinden dolayı hapis veya birden fazla ağır para cezası ile cezalandırılmamış olmaları, taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa uğramış olsalar dahi, ağır hapis veya beş yıldan fazla hapis yahut basit ve nitelikli zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı dışında kalan kaçakçılık suçları, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma veya Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs suçlarından dolayı hüküm giymemiş olmaları,
Seyahat engeli olmaması,
Her türlü arazi şartlarında çalışabilir olması,

gerekmektedir.

Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı'na ;

* Kamu Kurum ve Kuruluşlarında memur, sözleşmeli, işçi statüsünde çalışanlar,

* Sigorta acenteliği de yapan dernek, kooperatif, birlik, oda vb. kuruluşlarda çalışanlar,

* Sigorta şirketinde çalışanlar,

* Acente, broker olanlar,

katılamazlar.

Başvuru Şekli:

Başvurular sadece Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) www.segem.org.tr (http://www.ziraatciyiz.biz/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.segem.org.tr) web adresi üzerinden gerçekleştirilecek olup söz konusu web adresindeki "Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı Başvuru Kılavuzu"nda yer alan açıklamalar doğrultusunda yapılacaktır.

Başvuru yapan adayların, belirtilen işlemleri sırasıyla ve eksiksiz yapması, başvurularının geçerliliği açısından önemlidir.

Sınav Başvuru Tarihleri: 6 Ocak - 27 Ocak 2017
Sınav Başvuru Ücreti: 120.- TL
Sınav Tarihi: 11 Şubat 2017 Cumartesi
Sınav Saati: Daha sonra duyurulacaktır
Sınav Sonuçlarının ilanı: 22 Şubat 2017
Sınav İlleri: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Giresun, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya ve Şanlıurfa
Eğitim Tarihleri: 06 - 18 Mart 2017
Eğitime Kabul Edilenlerin Eğitim Katılım Ücreti: 1.100.-TL (Binyüz Lira)
Eğitim yeri: Akka Alinda Otel Kiriş mevkii - 07980 Kemer - ANTALYA

Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı Başvuru Kılavuzu için lütfen tıklayınız (http://www.segem.org.tr/2016/tarsim/tarsim_oneleme_2017.pdf)...

Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı Başvuru Formu için lütfen tıklayınız (http://www.segem.org.tr/FormTarimEksper.asp)...

DİKKAT!
Başvurunun geçerli sayılabilmesi için adaylar, sırasıyla, önce sınav ücretini yatıracak, ödeme kayıtlara geçtikten sonra (en az 6 saat sonra) ise SEGEM'in internet sayfasında (www.segem.org.tr) bulunan Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Başvuru Formunu doldurarak GÖNDER tuşuna basıp TES-XXX Başvuru Kayıt Numarasını alacaktır.
Başvuru yapan adayların, belirtilen işlemleri sırasıyla ve eksiksiz yapması, başvurularının geçerliliği açısından önemlidir. Herhangi bir sebepten dolayı, başvurusu geçersiz sayılan, başvuru dönemi dışında, açıklanan hesaba ya da başka hesaplara ödeme yapan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapan, belirtilen miktardan daha fazla ödeme yapan, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavda başarılı olamayan, sınavı geçersiz sayılan ya da sınavı kazansa dahi, vermiş olduğu bilgi ve beyanlarda bu kılavuza aykırı işlem yapan adayların ödedikleri ücret iade edilmeyecektir.
Bankalara, başvuru ücretinin dışında, başka bir ad altında, herhangi bir ücret ödenmeyecektir. Bu kılavuzda yer alan bütün ücretlere KDV dahildir.

İletişim Adresleri:
T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı-Tarım Reformu Genel Müdürlüğü-Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanlığı-Telefon: +90 (312) 258 79 59-58-55-56-57-54-60
Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş.-Telefon : 444 82 77
Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM)-Telefon : +90 (212) 325 84 89 (pbx)

EK: 1 ZİRAAT TEKNİKERLERİ İÇİN KABUL EDİLECEK ÖN LİSANS BÖLÜMLERİ

1 Bahçe Tarımı (Bahçe ziraati, Bitkisel üretim, Budama ve Aşılama, Fidan ve Fidecilik, Fidan Yetiştirme)
2 Bağcılık
3 Sebze Üretimi
4 Bitki Koruma
5 Çayır-Mera ve Yem Bitkileri
6 Tarla Bitkileri
7 Organik tarım
8 Endüstriyel Bitkiler Yetiştiriciliği (Endüstri Bitkiler Yet. Ve Değerlendirme)
9 Seracılık (Seracılık-budama ve aşılama)
10 Tarım (Tarım AÖF)
11 Süs Bitkileri Yetiştiriciliği (Süs Bitkileri, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği)

EK: 2 ZİRAAT TEKNİSYENLERİNİN MEZUN OLDUĞU LİSELER

1- Tarım Meslek Lisesi

2- Anadolu Tarım Meslek Lisesi

3- Ziraat Meslek Lisesi

YORUMLAR

Ben geçen sene bu eğitimi aldım ve eksperlik yapıyorum. Önce yukarıda belirtildiği gibi belli illerde sınav yapılıyor. ikamet ettiğiniz ilin kontenjan sayısına göre eğitime hak kazanıyorsunuz. Yani örnek olarak edirne ili kontenjanı 4 kişi ise sınava edirneden 20 kişi girdiyse ilk 4ü Mersin de yapılacak eğitime hak kazanıyor. Eğitimden sonra son gün eğitim ile ilgili konuları içeren bir sınav daha oluyor. Bu sınavıda geçtiğiniz takdirde istenilen belgeleri toplayıp size belirtilecek olan yolu izleyerek tarım sigortaları eksperliği ruhsatınızı alarak görev almaya başlıyorsunuz. Ancak ben siteye baktım bu duyuru ile ilgili bilgi bulamadım.

Öncelikle ilk sınavla ilgili çalışılabilecek herhangibir kaynak yok. Sınavda önlisans kpss düzeyinde matematik ve Türkçe sorularından oluşuyor ilk bölüm. İkinci bölümde ise tarımla ilgili yine basit sorular çıkıyor. Sınav çok kolay bir sınav önemli olan bulunduğunuz il için açılacak kontenjan ve sizin o ilde kaçıncı sırada olduğunuz.

hocam açıkcası çalışan insana para var bu işte.. size aylık iş geliyor diyelim 100 köy siz bunu istediğiniz gibi günde 3-4-5 kaç köy yaparsanız ona göre planınızı kendiniz yapıyorsunuz.. 2 kişi gidiliyormuş.. kendi arabanızla gidilirse km başına 70 kuruş veriyor.. 1 gün içinde 310tl olması lazım.. bölgeye göre iş yoğunluğu değişir.. dediğim gibi çalışıp işini ciddiye alan insan para kazanır ama işini ciddiye almayan doğru düzgün iş yapmayan insanada görev verirlermi orası ayrı.. zaten kazananların çoğu işe başlamıyormuş bu yüzden bu alımlar oldu.. adamlar kazanıyor ama ne eğitime ne birşeye geliyor başkasının hakkınıda yiyor..

Soru: Bu eksperlik eğitimini tamamlayıp eksperlik ruhsatını aldıktan sonra nerde calisabiliyoruz ?

Cevap: Bağımsız Tarım eksperi olarak çalışıyorsunuz. Tarım sigortası yapan tek kurum tarsim olduğu için hasar ve risk ihbarına göre sizin sisteminize görev atanıyor.

Soru: Bir şirkette kontrolör olarak çalışanlar bu sınava katılabilir mi?

Cevap: Kimlerin katılıp katılamayacağı duyurularda yazıyor. Katılmada ve eğitimi almada sıkıntı yok ama ruhsatı aldıktan sonra yani bağımsız tarım eksperi olduktan sonra görev alabilmek istiyorsanız tarım sigortası poliçesi kesen bankalar, bazı kooperatifler vs. gibi yerlerde çalışmıyor olmanız gerekiyor.

Soru: Ruhsatı aldıktan sonra hemen çalışma zorunluluğu var mı? mesela 3-4 ay sonra çalışmaya başlamak mümkün mü?

Cevap: İstediğiniz zaman ruhsatınızı dondurup istediğiniz zaman aktif hale getirebiliyorsunuz. Önemli olan bağlı bulunduğunuz bölgeye bu durumu haber vermeniz.

Soru: Ücret konusu nasıl oluyor ? Belirli sabit bir ücret var mı, yoksa görevlendirmeye göre mi oluyor ?

Cevap: Ücretlendirme günlük oluyor. Kaç gün görev aldıysanız ona göre belirli tarihlerde ücretiniz yatıyor. Ayrıca günlük yemek ve yol masrafınız da dahil ediliyor. Fakat bu sistem ileride değişirmi bilemem.

Soru: Örneğin; Aralık ayı içerisinde 10 gün görev aldık diyelim. Yatacak tahmini miktar nedir ? Ayrıca, bu işe ek olarak başka bir yerde çalışıyor musunuz ?

Cevap: Dedigim gibi police kesmeyen biryerde calisabilirsiniz. Bu sizin diger calistiginiz yer ile anlasmaniza bagli. Evet ben baska yerde de calisiyorum. Ayrica burada ücret konusunda aciklama yapmam pek dogru olmaz bence :) ama hem cok zevkli bir is (bana meslegimi 2 kat daha sevdirdi,) hemde yorucu olsada buna değiyor öyle diyeyim :)

Ön eleme sınavında çıkan bazı sorular:

* Temel sigorta kolaydı ama Türkçe Matematik zordu
* Alo gıda 174
* Sızma zeytinyağı 0,8
* Çöğür anaçları neden tercih edilir ?
* Yay çatılı serada kullanılmayan malzeme
* Kaliteyi etkileyen element eksikliği
* bitkilerde durgunluk dönemi?
* fotosentez için gereken güneş ışın rengi?
* kimyasal ilaç toksisite ile ilgili bir soru..
* narenciyede toprak ağırlığı belirtisi?
* meyve bahçe kurulumunda yapılması gerekenlerden..
* tarım kanunu tarih?
* tarım sigortası yaptırmayanların hangi kanundan yararlanamayacağı?
* örtü altı yetiştiriciliğinde verimi etkileyen nedenler?
* Meyve sineği cevap limon
* Kaliteyi etkileyen cevap potasyum
* Meyva sirta dikim cevap Taban suyu
* Çöguranaci hastalik ve nematot zararini onlemek icin
* En az su tuketiminden en fazla su tuketimi sulama var doğru DAMLAMA, YAĞMURLAMA, KARIK,SALMA

Yardımlarından dolayı anlsygn'a teşekkürler.

ahmet06
14.01.2017, 11:43
Sorum olacaktı. Arkadaşlar ziraat mühendisliği artık yok biliyorsunuz artık fakültei olarak geçiyoruz. Örneğin: Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi - agri.ankara.edu.tr / Ben ziraat fakültesi - zootekni mezunuyum, bitkisel üretim sınavına girebiliyorum öyle değil mi? Çünkü Hayvancılık sigorta kısmı da sadece veteriner alıyor. Bilgisi olan varsa sevinirim.

2017 Yılı Tarsim Ön Eleme Sınavı

Gizem123
14.01.2017, 13:56
merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı bu sınavla ilgili önerebileceğiniz kaynak var mı ya da neye çalışırsam başarılı olabilirim.

Yaman4847
14.01.2017, 14:21
Hocam tarsim ön eleme sınav sorularını nereden bulabilirim
Teşekkürler

asdasdfe
14.01.2017, 14:34
http://www.segem.org.tr/2016/tarsim/tarsim_oneleme_2017.pdf sayfa 15 de kontenjanlar var bana kontenjan sayısı çok az geldi.
sınava çalışmak için bi kaynak olursa paylaşırsanız iyi olur.

dilan72
14.01.2017, 15:03
sınavı geçtiğimix taktirde nerde ve nasıl çalışmaya başlyoruz ?

asdasdfe
15.01.2017, 12:05
serbest oluyorsunuz yani normal çalışmanıza devam ediyorsunuz. Tarsim sizi arayıp sigortalı tarla sera hayvan vs. alanlarda olan hasarı tespit etme işine yaramış oluyoruz. Ama en önemli etmen bulunduğunuz ilçede kontenjan ben kontenjan az diye girmekten vazgeçenlerden olabilirim.

Zooteknist
16.01.2017, 08:26
merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı bu sınavla ilgili önerebileceğiniz kaynak var mı ya da neye çalışırsam başarılı olabilirim.

Hocam tarsim ön eleme sınav sorularını nereden bulabilirim
Teşekkürler

2016 Yılı Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Eğitimi (http://www.ziraatciyiz.biz/2016-yili-tarim-sigortalari-havuzu-eksperligi-egitimi-t12662.html)

Bu konudaki yorumları okuyunuz.

konsaray4268
17.01.2017, 16:23
slm arkadaşlar ben tarımsal işletmecilik okudum bu sınava girebilir miyiz

Mr.Muhendis
17.01.2017, 16:31
slm arkadaşlar ben tarımsal işletmecilik okudum bu sınava girebilir miyiz

Ek 1'e bakınız.

Eken
19.01.2017, 11:59
Her sene yapılan bir sınav mı bu?

Mr.Muhendis
19.01.2017, 13:50
Her sene yapılan bir sınav mı bu?

Geçtiğimiz yıl iki defa yaptılar. Belki bu yıl yine öyle olur.

tekniker67
19.01.2017, 17:12
arkadaşlar bu sınava kamuda çalışanlar giremez diye başvuru formunda yazıyor ama benim bildiğim bazı illerin tarım müdürlüklerinde memur olarak çalışan arkadaşlar bu sınava müraacat ediyorlar sorduğumda ise bu işi emekli olunca yaparım diyorlar.konu hakkında segemi aradım onları dediği ise tarsimin tespit etmesi halinde sınavlarını iptal edebilir diyorlar.bu konuda memur olup ta bu sınava giren ve sınavı iptal edilen emsal kişiler varmı yoksa şikayet olmadığı takdirde bu yetkiyi alan tanıdıklarınız var mı ...

Halis YILDIZ
20.01.2017, 10:16
tarsim ekperlik sınavına gireceğim dada önce çıkmış soruları nasıl temin edebilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.r

samil11
27.01.2017, 21:28
bugün başvurunun son günüydü bankaya para yatırdım ammavelakin para işlem bilgileri segeme gitmemiş internetten başvuru yapmaya çalıştığımda tc numaramı eşleştiremiyor sistem başvurum gerçekleşmedi bravo segem iletişim bilgilerindeki numarayı aradım numara iptal eposta atılmıyor hata veriyor bankayı aradım mesai saati geçtiği için artık eft de olmaz pazartesi yatırdığınız şubeye gidin diyor garanti hesabım olmadığı için hiç bir konuda yardımcı olmadılar bugün son gün olduğu adamın umrunda değil acaba sitenizde son gün 26 ocak yazıyor fakat segemin sitesindeki duyuruda da 27 ocak son gün buradaki 26sı songün doğru da mı benim işim olmadı? paramı pazartesi günü almaya çalışacağım nasip değilmiş diyorum kendimi böyle teselli ediyorum ama moralim çok bozuk

asdasdfe
30.01.2017, 00:30
Bozma morelini kardeş bidahaki sınava bende başvurmadım belki bu sene tekrar sınavı olur

samil11
30.01.2017, 14:57
bugün başvurunun son günüydü bankaya para yatırdım ammavelakin para işlem bilgileri segeme gitmemiş internetten başvuru yapmaya çalıştığımda tc numaramı eşleştiremiyor sistem başvurum gerçekleşmedi bravo segem iletişim bilgilerindeki numarayı aradım numara iptal eposta atılmıyor hata veriyor bankayı aradım mesai saati geçtiği için artık eft de olmaz pazartesi yatırdığınız şubeye gidin diyor garanti hesabım olmadığı için hiç bir konuda yardımcı olmadılar bugün son gün olduğu adamın umrunda değil acaba sitenizde son gün 26 ocak yazıyor fakat segemin sitesindeki duyuruda da 27 ocak son gün buradaki 26sı songün doğru da mı benim işim olmadı? paramı pazartesi günü almaya çalışacağım nasip değilmiş diyorum kendimi böyle teselli ediyorum ama moralim çok bozuk
:good:
Bugün internetten ön sınav başvurumu yaptım sistem tc numaramı onayladı başvurumu tamamladım . Segemden kaynaklı aksaklık olabileceğini söyledi bankacı cuma günkü stres yanıma kar kaldı şimd beklemedeyim sinav saati ve yeri açıklanmasını bekleyeceğim. sanki 130luk sulama borusundan içime su serpildi :laugh:

Mr.Muhendis
30.01.2017, 15:51
:good:
Bugün internetten ön sınav başvurumu yaptım sistem tc numaramı onayladı başvurumu tamamladım . Segemden kaynaklı aksaklık olabileceğini söyledi bankacı cuma günkü stres yanıma kar kaldı şimd beklemedeyim sinav saati ve yeri açıklanmasını bekleyeceğim. sanki 130luk sulama borusundan içime su serpildi :laugh:

Geçmiş olsun. Sınavı geçmek ödülünüz olur umarım. :)

samil11
30.01.2017, 21:22
Geçmiş olsun. Sınavı geçmek ödülünüz olur umarım. :)

teşekkürler size özelden yazmayı denedim ama 30 mesajdan sonra mesaj gönderilebiliyormus. bu konu hakkinda şubat 11deki ön eleme sinavina çağrılır mıyım diye sorcaktım.

Amed21
13.02.2017, 00:11
Sınavda çıkan sorular
1. Uzun gün bitkisi olarak yetişen çilek ile ilgili bilgi

---------- Mesaj eklendi 13.02.2017 (00:11) ---------- Önceki mesaj 12.02.2017 (23:56) ----------

Çok yıllık olmayan yem bitkisi ?
Pas hastalığı ?
Tahilgillerde olan sap kırılması en çok hangi bitkide zarar olur?
Meyve ağaçlarında hangisinde yabancı döllenme olmaz?
Fotosentezin en çok yaralandığı güneş ışını ?
Gerçek meyve aş. Hangisidir ?
Ilıman iklimde hangi meyve ağacı iyi yetişir ?
Turungiller ile ilgili toprak yapısı ?
Narenciye olmayan meyve ?
En çok su isteyen sebze ?
Pırasa bitkisi düşük nem ve düşük sıcaklık ve az yağış olduğunda ne gibi sorunlar ortaya ilk çıkar ?

Mehmerr
14.02.2017, 22:32
Sorulardan sanırım 40. soruydu eksik veya yanlişti deiğil mi ben öyle hatırlıyorum

dilekersalan
14.02.2017, 22:40
Bence de eksikti. Matematiğin son sorusuydu. Sınavı nasıl buldunuz? Sizce de zor muydu?

Mehmerr
14.02.2017, 22:56
Alan çok geniş olunca çalışacak çok yer oluyo sorularda malum detay hayırlısı olur inşallah.Sizin nasildi hangi bölgeden girmiştiniz.

dilekersalan
14.02.2017, 23:51
Türkçe zor geldi bana. Bitkisel üretimdeki soruların bir kısmı da çelişkiliydi bana göre. Mesela toprak analizi için örnek alma sorusu. Bahçelerde toprak örneği taç izdüşümünden alınır. Taç izdüşümü de köklerini bol olduğu ağaç dallarının altıdır. Fakat bahçede kavak vs. gibi ağaç varsa onların altından toprak örneği alınmaz. Soru daha açık olmalıydı. Bunun gibi birkaç soru daha vardı. Bitkisel üretimden 12 soruyu emin olmadan yaptım. Yani pek iyi değildi. Ben Adana dan girdim. Ya siz?

Mehmerr
15.02.2017, 00:05
Ben antalyadan girdim aynen birden fazla vardi bildiğim ama emin olamadiğim sorular vardi.

dilekersalan
15.02.2017, 00:34
Detaylı çalışarak mı girdiniz sınava?

Mehmerr
15.02.2017, 18:56
Aslında yaptım yani aşşa yukarı 80net gelir en az fakat antalya bölgesi çok fazla kişi sınava giren oldu a blok yetmediği için B bloğa alındık zor yani olursa sevinicem siz kaç net bekliyorsunuz aşağı yukarı.

dilekersalan
15.02.2017, 20:09
Benim de en az 80 net gelir. Ama Adana bölgesinden de sınava giren çoktu. Bu yüzden bana zor gibi geliyor. Malum Adana ya sadece 3 kişi alınacak. Tahıllarla ilgili aklıma bir soru takıldı. Sınavdan sonra araştırdım ama doğru cevabı bulamadım. Bir hastalık ile ilgiliydi. Çiçeklerde yetersiz döllenme falan cevaplarda kısmı çiçek kısırlığı, dolu, fırtına gibi şeyler vardı. Soruyu tam hatırlayamıyorum. Siz hatırlıyor musunuz? Benim bölümüm bahçe bitkileri. Bu yüzden tarla bitkileri konusunda bilgilerim çok değil ama tarımla iç içe olduğum için bol bol çalışıyorum, kendimi geliştiriyorum. Ayrıca sınavdaki sorulardan düşük sıcaklıklara dayanım sırası elma, kayısı, armut mu yoksa elma , kiraz, şeftali, badem şeklinde mi olacak bu sorudan da emin değilim. Sizin bir fikriniz var mı?

Mehmerr
15.02.2017, 22:12
Tecrübe şart bu konularda elma kiraz şeftali badem doğru cevap sorunun zaten iç içe değilseniz teorik bilgilerle cevaplayabileceğiniz soru sayısı çok düşük olur du hayırlısı artık sonuçları bekleyeceğiz ama zor

Kırlangıç
15.02.2017, 22:27
Arkadaslar hatırladıgımız soruları paylassak ve adana bölgeden sınava katılan var mı?

Mehmerr
15.02.2017, 22:36
Hocam hatrlanacak bişey değil sınava girdiyseniz gördünüz sorular değişmiş bi sonraki sınavdada değişecektir yani yakın bir kaç soru vardı ama beiirli yerlere çalışarak kazanılacak sınav değil siz ne yaptınız sizin nasildi

Kırlangıç
15.02.2017, 23:00
Türkce matematik normaldi ama alan sorularından emin degilim basit sorularda vardı , celdirici sorularda fazlaydı ayrıca en önemlisi kontenjan tabi

Mehmerr
15.02.2017, 23:12
Aynen kontejyan 2 3 az önümüzdeki salı günü belli olur artık aşşa yukarı kim nasi yaptı oldu olmadı telrar yazalım

dilekersalan
17.02.2017, 10:42
Arkadaşlar tahıllarda görülen sap kırılması en çok hangi türlerde zarar yapar? Doğru cevap ne olacaktı?

Ezgi metin
18.02.2017, 19:38
Ne zaman açıklanır tarım Sigortaları eksperligi ön eleme sınavı 2017 bir bilginiz var mı?

dilekersalan
18.02.2017, 20:25
22 şubatta açıklanacak. Yani çarşamba günü.

ketoral
19.02.2017, 16:58
süreç çok yavaş işliyor bundan önceki eksperliği kazanan arkadaşlar daha göreve başlamadı adamlar yeni eksper alımı yapıyor ön eleme sınavı yapıyor.. onlarda heralde eğitimdir yok belge beklemedir baya bekleyecekler.

samil11
21.02.2017, 23:52
Arkadaşlar tahıllarda görülen sap kırılması en çok hangi türlerde zarar yapar? Doğru cevap ne olacaktı?

Tam emin olmayarak yulaf ve arpa diye yaptım ben. tecrubemden dayanarak bdn bunu işaretledim

düngece
22.02.2017, 10:49
süreç çok yavaş işliyor bundan önceki eksperliği kazanan arkadaşlar daha göreve başlamadı adamlar yeni eksper alımı yapıyor ön eleme sınavı yapıyor.. onlarda heralde eğitimdir yok belge beklemedir baya bekleyecekler.

Haklısınız bana bu sınavı öneren arkadaşım geçtiğimiz dönem almıştı belgeyi, ve daha geçen hafta belgeler teslim edilmeye başlanmış.

yani insan şunu umut ediyor, keşke bu yaz döneminde görev alabilsek...

bu arada sonuçlar bugün açıklandı, ben de Eskişehir kontenjanından girmiş bulunmaktayım. Antalya da herkese başarılar dilerim.

mehmetbusra
22.02.2017, 12:19
Merhabalar, organik tarım mezunuyum seneye sınava girmeyi dusunuyorum. Ama sınav nasıldır sınavda başarılı olunca ne iş yapılır hiç bişey bilmiyorum aydinlatirsaniz çok sevinirim.

adnnklc04
22.02.2017, 13:48
Arkadaşlar merhabalar, ben bu sene ki eksperlik sınavını geçtim. seminer sonunda ki sınavla alakalı bilgi verebilecek olan var mıdır?

---------- Mesaj eklendi (13:48) ---------- Önceki mesaj (13:42) ----------

ayrıca bir sonra ki sınava girecek arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.

Mehmerr
22.02.2017, 15:12
j

dilekersalan
22.02.2017, 21:03
Ön eleme sınavını Adana kontenjanından kazanmış bulunmaktayım. Bundan sonra sınava girecek meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Sınav bahçe ve tarla bitkileri ile bitki koruma ağırlıklı. Ama diğer bölümlerden de sorular var. Özellikle tarım ekonomisi ve tarım makinalarından. Detaylı çalışmak gerekiyor. Çünkü kolay sorular olduğu kadar çelişkili sorular da yer alıyor.

düngece
22.02.2017, 21:55
.

ugurtarla
27.02.2017, 01:44
Haklısınız bana bu sınavı öneren arkadaşım geçtiğimiz dönem almıştı belgeyi, ve daha geçen hafta belgeler teslim edilmeye başlanmış.

yani insan şunu umut ediyor, keşke bu yaz döneminde görev alabilsek...

bu arada sonuçlar bugün açıklandı, ben de Eskişehir kontenjanından girmiş bulunmaktayım. Antalya da herkese başarılar dilerim.

s.a merhaba bende yenı kazandım sınavı eğitime girmeye hak kazandım sorum yıllık yaklasık ne kadar ücret alıyoruz teşekkürler

adnnklc04
28.02.2017, 17:04
arkadaşlar konudan bağımsız bişey soracam affınıza sığınarak. bu seralarda kullanılan priva otomasyon programını bilen daha önce kullanan arkadaşlar varsa rica etsem cevaplar mısınız? teşekkürler şimdiden

düngece
28.02.2017, 19:56
s.a merhaba bende yenı kazandım sınavı eğitime girmeye hak kazandım sorum yıllık yaklasık ne kadar ücret alıyoruz teşekkürler

öncelikle hayırlı olsun. bu konuda siz ne kadar biliyorsanız bende o kadar biliyorum :) konunun ilk sayfasında "soru cevap" kısmında bazı bilgiler var. yaşayıp göreceğiz.

anill377
14.03.2017, 18:28
Arkadaşlar iyi günler ben yaklaşık 1 ay önce yapılan tarım eksperliği sınavını kaçırdım. Senede kaç kez yapılıyor bu sınav acaba bilgisi olan varmıdır ?

Mr.Muhendis
15.03.2017, 08:05
Arkadaşlar iyi günler ben yaklaşık 1 ay önce yapılan tarım eksperliği sınavını kaçırdım. Senede kaç kez yapılıyor bu sınav acaba bilgisi olan varmıdır ?

Geçtiğimiz yıl 2 defa yapılmıştı. Belki bu yılın da sonlarına doğru tekrar yapılır.

anill377
03.07.2017, 20:57
Geçtiğimiz yıl 2 defa yapılmıştı. Belki bu yılın da sonlarına doğru tekrar yapılır.

Teşekkür ederim şuan için bir bilginiz varmı acaba tarih olarak tekrar yapılacağına dair tekrar sınavın ? Eğer yoksa nerden takip edebiliriz ?

anill377
07.07.2017, 20:01

Teşekkür ederim şuan için bir bilginiz varmı acaba tarih olarak tekrar yapılacağına dair tekrar sınavın ? Eğer yoksa nerden takip edebiliriz ?

Read more: http://www.ziraatciyiz.biz/2017-yili-tarim-sigortalari-havuzu-eksperligi-egitimi-t12957p5.html#ixzz4mAMh7AK7

Mr.Muhendis
08.07.2017, 18:00

Read more: http://www.ziraatciyiz.biz/2017-yili-tarim-sigortalari-havuzu-eksperligi-egitimi-t12957p5.html#ixzz4mAMh7AK7
Şu an için yok. Yeni duyuru olursa bilgilendirme yapacağız.

mrym20
25.08.2021, 17:56
tarsim eksperlik sınavı için ders notu gönderebilir misiniz rica etsem ?