PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyaz Çay İçin Bilgi, Belge ve Yardım

Ssay
09.01.2017, 22:18
Arkadaşlar Merhaba hepinize selamlarımı iletiyorum. Umarım hepiniz iyisiniz.

Az biraz bahsetmek gerekirse biz her sene Rize’deki 15 dönüm çay bahçemizde her yıl siyah çayı kesip Çay-Kur'a satmaktayız. Bu sen ise geçen sene deneme yaptığımız Beyaz Çay'a ağırlık verme kararı aldık.

Bu seneki amacımız öncelikle beyaz çayı toplamak ve arkasından ise siyah çayı kesmek olacak. Bu konuya da büyük bir heyecan ile bakmaktayız. Çünkü bu ürünü bir marka haline getirip üretimi arttırmak böylece hem yurt içi hem de yurt dışı pazarına satmak, pazarlamak istiyoruz.

Tarım yönünden bu kadar zengin bir ülkede nish ürünleri değerlendirip katma değer yaratmak öncelikli hedefimiz.

Fakat bu konu hakkında siz değerli ziraat mühendislerinin yardımına ihtiyaç duymaktayız. Öncelikle üretim ile ilgili herhangibir bilgimiz bulunmamakta. Beyaz çayım mamül haline gelme süreçlerini detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorum. Bunun için kaynaklar nelerdir? Bu kaynaklara nasıl ulaşabilirim? İstanbul ve çevresinde ikamet eden arkadaşlarla da görüşebilme imkanım olursa seve seve konuşup kahve eşliğinde bilgilerini öğrenmek isterim.

Şimdiden teşekkür ederim.