PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KPSS Branş Bazında Sıralama

steflers46
17.08.2016, 01:01
Selamlar.brans bazında sıralamada hangi seçenekleri işaretlememiz gerekiyor bilgisi olan var mı acaba ?

Mr.Muhendis
17.08.2016, 08:55
1) Mezun olduğunuz programa karşılık gelen nitelik koduna göre tercih yaparsınız. KPSS başvurusunda ziraat mühendisliği dediyseniz başka, tarla bitkileri dediyseniz daha başka nitelik koduna sahip olursunuz. Sıralamanıza bakarken 2 nolu nitelik kodlarına göre bölümleri seçiniz.

2) Bizim bölümlerimize ait nitelik kodları ve açıklamaları şu şekildedir:

4825 Ziraat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4831 Hayvansal Üretim, Zootekni/Zooteknik, Süt Teknolojisi lisans
programlarından birinden mezun olmak.
4845 Bitkisel Üretim,Bahçe Bitkileri,Bitki Koruma,Tarla
Bitkileri,Toprak, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Bahçe ve Tarla
Bitkileri, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri lisans programlarının
birinden mezun olmak.
4846 Biyosistem Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
4853 Tarım Teknolojisi,Tarım Makineleri,Tarımsal Mekanizasyon,
Tarımsal Yapılar ve Sulama, Kültürteknik lisans programlarının
birinden mezun olmak.
4854 Tarımsal Biyoteknoloji lisans programından mezun olmak.
4857 Tarım Ekonomisi lisans programından mezun olmak

3) Ziraat mühendisi olsanız bile KPSS başvurunuzda bölüm yerinde Tarla Bitkileri yazıyorsa; sizin nitelik kodunuz 4825 değil, 4845'tir.

4) Bazı kadrolarda sadece bir nitelik kodu yazarken, bazılarında birden fazla olabiliyor. Bu sebeple, başvurucağınız kadrodaki nitelik kodları neyse onlara bakarak sıralamanızı tespit etmeniz gerekir. Sadece sizin nitelik kodunuz varsa sadece o nitelik kodundaki programları seçeceksiniz.

5) KPSS yerleştirmeleri puanlı bazlı yapılır ve bu şekilde duyurulur. O yüzden, kim kaçıncı sırayla nereye atandı tespit edemezsiniz.

6) Branş bazında sıralamanız size sadece yerleşme konusunda fikir verebilir. Örneğin; sıralamanız 300 diyelim. Önümüzdeki alımlarda sizin nitelik kodunuzdan toplam 400 kişi alınırsa yerleşme ihtimaliniz çok yüksek diyebiliriz. Gördüğünüz gibi sadece yorum yapmaya yarıyor.

steflers46
17.08.2016, 09:05
Çok teşekkürler hocam

Ahmet190521
04.10.2018, 20:45
Bugün 2018 KPSS branş bazında sıralama açıklandı.. ben bahçe bitkileri bölümü mezunuyum.. sıralamama bakarken hangi bölümleri eklemem gerekiyor.. cevaplarsanız sevinirim

ecem2410
04.10.2018, 23:59
Arkadaşlar branş bazında sıralamaya bakarken hem bölümü hem ziraat müh seçip çıkan sonuca mı bakıyoruz??? Yoksa ayrı ayrı bölüm ve ziraat müh mü bakıyoruz??
Yardımmm lütfennn

Mr.Muhendis
05.10.2018, 08:09
Bugün 2018 KPSS branş bazında sıralama açıklandı.. ben bahçe bitkileri bölümü mezunuyum.. sıralamama bakarken hangi bölümleri eklemem gerekiyor.. cevaplarsanız sevinirim

Arkadaşlar branş bazında sıralamaya bakarken hem bölümü hem ziraat müh seçip çıkan sonuca mı bakıyoruz??? Yoksa ayrı ayrı bölüm ve ziraat müh mü bakıyoruz??
Yardımmm lütfennn

Merhaba,

Bu konudaki #2 nolu mesajımda detaylı açıklama var. Oradan bilgi alabilirsiniz.