PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziraat Bölüm Seçimi Yardım

argun1975
06.07.2016, 18:26
Efendim tekrar merhabalar,verdiğiniz linkteki bölümlerin hepsini inceledim, elbette bölüm seçme anlamında kafamızda bir fikir oluştu ama, nasıl desem; bu işi yapan,uygulayan, tecrübe sahibi,bu siteyi kuran,bir ziraat otoritesinden sorduğum sorunun cevabını kendi görüşlerinizi ekleyerek dönüş yapabilmenizi tercih ederdim,.Mevzu belki biraz geniş, sorduğum sorunun cevabı biraz teferruatlı belki ama, geleceğe ait meslek tercihi yapacağımız şu günlerde sizlerden alabileceğimiz üç beş cümlelik bi cevap bile bizleri ziyadesiyle aydınlatacaktır.Kendim askeri personelim, bu siteden okuduğum bilgiler elbette bir fikir oluşturdu kafamızda, lakin siz değerli meslek mensubu arkadaşların vereceği cevap veya yorum bize daha fazla yol gösterici olacaktır. saygılarımla, hayırlı çalışmalar.

Mr.Muhendis
09.07.2016, 00:06
Merhaba,

Konuyu yeni görenler için bölümlerin tanıtımlarına buradan (http://www.ziraatciyiz.biz/ziraat-muhendisligi-bolumlerini-kisaca-tanitir-misiniz-t8296.html) bakabilirsiniz.

Kızınız için bitki koruma, bahçe bitkileri, toprak, tarımsal biyoteknoloji, tarla bitkileri bölümleri daha uygun olabilir. Kamu için bu bölümlerin çok fazla önemi yok. Aşağı yukarı kontenjan sayıları aynı oluyor. Özel sektör için bahçe, tarla ve bitki koruma bölümleri daha avantajlıdır.

abazin95
09.07.2016, 13:37
Bitki koruma , Bahçe bitkileri , Toprak bilimi ve bitki besleme bu bölümlerden herhangi birini öneririm .