PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DGS'yle Geçiş ve Devamsızlık Durumu

efe579
27.04.2016, 18:28
Bana bu konuda yardımcı olacak kim varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

1- Ben bir kamu kurumunda sözleşmeli olarak çalışıyorum.
2- Mesai yoğun olarak çalışıyorum ve yıl sonları özellikle eylül ayından sonra izin kullanamıyorum.
3- Daha önce örgün öğretimden bilgisayar programcılığı (2002 yılında). Açık öğretimden de işletme lisans (2008 yılında) ve tarım ön lisans aöf (2014 yılında) bitirdim.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda;
1- İzin kullanabilsem bende gidip derslere katılmak isterim ama mümkün değil.
O yüzden devamsızlık konusunda çok sorun çıkartmayan.

2- Ziraat mühendisi arkadaşlara sordum ama yeni mezun olmadıkları için pek yardımcı olamadılar. Ama söylediklerine göre bana en uygun tarım ekonomisi bölümünün olduğu, daha önce bitirdiğim bölümlere göre baya bi dersin muafiyete sayılabileceğini ama kpss atamasının çok olmadığını söylediler.

Birde bahçe bitkileri bölümünü söylediler onun hem bir yerde çalışıp hem de okuma bakımında tarım ekonomisine göre daha zor olduğunu, daha az dersimin muafiyete sayılacağını ama kpss atamasının daha fazla olduğunu söylediler.

Üniversite olarak ta 3. sınıftan başlatan 19 mayıs ve Gaziosmanpaşa üniversitelerini tavsiye ettiler.

Yukarıdaki bilgilere göre sizlerin tavsiyesi ne olur. Birinci öncelik devamsızlık ikinci olarak en fazla muafiyet veren bölüm üniversite öneriniz nedir.

Mr.Muhendis
27.04.2016, 19:10
AÖF Tarım programında gördüğünüz dersleri bazı derslere saydırabilirsiniz. Bu sayede 2, en kötü 3 yılda bitirme imkanı olur.

KPSS'yle atama konusu tamamen o dönemki şartlara bağlı. Bazen çok alım oluyor, bazen hiç olmuyor. Tarım ekonomisi, bahçe diye ayırmak yerine genel anlamda alım çok yok diyebiliriz. Bakan bey göreve başladıktan sonraki ilk alım olduğu için şu an var olan alımı baz almamak lazım.

Devamsızlık konusuna gelirsek çoğu üniversite, daha doğrusu hoca, buna izin vermez. 7 dersin 1-2'si devamsızlık tutmasa, diğerleri tutar. 1-2'si 5-6 hafta devamsızlığa ses çıkarmasa da diğerleri çıkarır. Devamsızlık konusunda sorun çıkarmayan bir yeri bulmak için alacağınız bütün dersleri, bu derslere girecek bütün hocaları tanımak lazım. Yani, biraz "imkansız bir tahmin" oluyor.

Ondokuz Mayıs'ta buna çok fazla müsade eden hoca bulamazsınız. Yani, etmiyorlardı. :)

efe579
28.04.2016, 09:26
Hani dersemki her sene devamsızlığı sorun etmeyen 2 dersi verip 2 yerine 6 senede mezun olayım yinede 6 hafta devamsızlık aranmaması yine de kurtarmıyor.

Peki ziraat mühendisliğinde ikinci öğretim var mi. Varsa hangi universitelerde olduğunu nasıl öğrenebilirim. Yani o üniversitenin olduğu ile tayin istesem 2 yıl boyunca mesaiden sonra derslere gitsem. Aklıma tek seçenek bu geliyor. Bu şekilde olur mu.

Mr.Muhendis
28.04.2016, 11:38
Hani dersemki her sene devamsızlığı sorun etmeyen 2 dersi verip 2 yerine 6 senede mezun olayım yinede 6 hafta devamsızlık aranmaması yine de kurtarmıyor.

Peki ziraat mühendisliğinde ikinci öğretim var mi. Varsa hangi universitelerde olduğunu nasıl öğrenebilirim. Yani o üniversitenin olduğu ile tayin istesem 2 yıl boyunca mesaiden sonra derslere gitsem. Aklıma tek seçenek bu geliyor. Bu şekilde olur mu.

Benim bildiğim şu an için ikinci öğretim uygulayan ziraat fakültesi yok. Eskiden varmış ama şu saatten sonra olması zor gibi.