PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarla Bitkileri Yüksek Lisans Alan Seçimi

benalp912
06.02.2016, 13:54
İyi günler arkadaşlar. OMÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü' nde Yüksek Lisans a başlayacağım.

- Endüstri Bitkileri ABD
* Tıbbi ve Aromatik Bitkiler (Tütün, İlaç, Baharat Bitkileri)
* Nişasta ve Şeker Bitkileri
* Yağ Bitkileri
* Lif Bitkileri
- Çayır, Mera, Yem Bitkileri ABD
- Tahıllar ve Yemeklik Tane Baklagiller ABD

Bu anabilim dallarından hangisini seçmemi önerirsiniz. Hem çalışma ve tez hazırlama açısından kolay hem de ilerde iş imkanı olarak daha çok fayda sağlayan. Şimdiden Teşekkürler.

Mr.Muhendis
06.02.2016, 16:41
İyi günler arkadaşlar. OMÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü' nde Yüksek Lisans a başlayacağım.

- Endüstri Bitkileri ABD
* Tıbbi ve Aromatik Bitkiler (Tütün, İlaç, Baharat Bitkileri)
* Nişasta ve Şeker Bitkileri
* Yağ Bitkileri
* Lif Bitkileri
- Çayır, Mera, Yem Bitkileri ABD
- Tahıllar ve Yemeklik Tane Baklagiller ABD

Bu anabilim dallarından hangisini seçmemi önerirsiniz. Hem çalışma ve tez hazırlama açısından kolay hem de ilerde iş imkanı olarak daha çok fayda sağlayan. Şimdiden Teşekkürler.

Merhaba,

Çalışma konunuza göre her alandan kolay bir şey çıkarabilirsiniz. Yeter ki danışmanınız kabul etsin. Çalıştığınız ya da çalışacağınız bölgede, firmada hangi bitki önemli ise onu seçmenizi öneririm. Mısır, soya, patates olabilir. Ama mısırcı yok diye biliyorum. Tıbbi bitkilerden herhangi birini de çalışabilirsiniz. Yetiştir, uçucu yağını çıkar, GC'de analiz et bu kadar.

benalp912
10.02.2016, 18:30
Çok teşekkürler bende tıbbi bitkilerde düşünüyorum. Bugün alan seçim formunu doldurdum. Bundan sonra artık hangi bölüm çıkarsa kısmet. İnşallah tıbbi bitkiler gelir. İlginize teşekkürler. :D

Mr.Muhendis
10.02.2016, 19:54
Çok teşekkürler bende tıbbi bitkilerde düşünüyorum. Bugün alan seçim formunu doldurdum. Bundan sonra artık hangi bölüm çıkarsa kısmet. İnşallah tıbbi bitkiler gelir. İlginize teşekkürler. :D

Daha önce hocalarla konuşup danışman belirleyen yoksa, başka isteyen çıkmazsa o alana yönlendirirler. Sormadılar mı hangi hocayla çalışmak istiyorsunuz diye ?