Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2016 Yılı Biyosidal Mesul Müdür Eğitimi

Mr.Muhendis
11.01.2016, 20:13
Yönetmelik kapsamında, 01 - 06 Şubat 2016 tarihleri arasında Mesul Müdür Eğitimi Spice Hotel Antalya ' da yapılacaktır.

KATILIMCILARIN DİKKATİNE !

Lütfen duyurunun tamamını okuyunuz. Katılımcı listesi yayınlanmayacaktır. Biyosidal ürünlerin kullanım usul ve esasları hakkındaki yönetmeliğinin 8. Maddesine Uyan hekim, veteriner hekim, eczacı, kimyager, mühendis (kimya, ziraat, çevre, gıda, su ürünleri, tütün teknolojisi), biyoloji alanında lisans veya entomoloji, toksikoloji alanında yüksek lisans veyahut doktora diplomasına sahip olanlar katılabilmektedirler. aşağıdaki belgeler ile eksiksiz gelenler eğitime alınacaktır. Katılımcıların aşağıda iletişim bilgileri bulunan FTS KONGRE firmasına kayıt yaptırmaları gerekmektedir

Eğitime katılacakların kayıt sırasında aşağıdaki belgeleri yanlarında getirmeleri zorunludur.
Belgeleri eksik olanlar kesinlikle eğitime alınmayacaktır.

110 TL lik ücret THSK kurumu tarafından 2016 yılı tarifesi açıklanana kadar geçerli olup Tarife açıklandıktan sonra ödemeler yeni tarifeye göre yapılacaktır.
Biyosidal Ürün Uygulamalarında Mesul Müdürlük Eğitimine katılmak isteyenlerin Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Mithatpaşa Şubesindeki TR26 0001 2009 3960 0005 0000 46IBAN hesabına Biyosidal Ürünler Mesul Müdür Eğitimi Kurs Kayıt Ücreti olarak 110 TL yatırmaları;
Bulundukları ilin Halk Sağlığı Müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunmaları;
Dilekçe ekinde diploma veya geçici mezuniyet belgesi (henüz diplomasını alamamış mezunlar için geçerlidir) fotokopisi, vatandaşlık numarasının yer aldığı nüfus cüzdanı fotokopisi ve makbuz fotokopisini sunmaları;

FTS Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti. ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.
Kesin kayıt işlemi 31 Ocak - 01 Şubat 2016 tarihinde eğitimin düzenleneceği Antalya İlinde yapılacağından Biyosidal Ürün Uygulamalarında Mesul Müdürlük Eğitimine katılacak adaylar, eğitime gelirken, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu personeline teslim edilmek üzere;

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisini ya da onaylı örneğini,
Vatandaşlık numarasının yer aldığı nüfus cüzdanı ve fotokopisini,
Son bir yıl içerisinde çekilmiş olmak kaydı ile 2 adet vesikalık fotoğrafı,
Biyosidal Ürünler Mesul Müdür Eğitimi Kurs Kayıt Ücreti olarak Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Mithatpaşa Şubesindeki TR26 0001 2009 3960 0005 0000 46 IBAN hesabına 110 TL yatırıldığını gösterir makbuz aslını,
Halk Sağlığı Müdürlüğüne yapılan başvurunun tarih ve sayısını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

NOT: Yukarıda yazılı evraklarla birlikte bulunduğunuz ilin Halk Sağlığına başvurup Evrak Kayıt Numarası almanız zorunludur. Aynı zaman da yukarıda yazılı evrakları kayıt sırasında sorun yaşamamanız adına Otele de getirmeniz zorunludur.

Eğitim için Pazar günü ( 31.01.2016 ) saat 14:00 ten itibaren otel girişinde Bakanlık personelince kesin kayıt yapılacaktır. Kayıt Pazartesi Sabah ( 01.02.2016 ) saat: 09:00 da sona erecektir. Pazartesi sabah saat 09:00 dan sonra eğitim için evrak toplanmayacak ve daha sonra gelenler eğitime alınmayacaktır. Eğitim Pazartesi günü ( 01.02.2016 ) sabah 09:00 da başlayacak, Cumartesi günü ( 06.02.2016 ) saat 18: 00 de sona erecektir.

Kaynak: http://cevresagligi.thsk.saglik.gov.tr/haberler/1199-mesul-m%C3%BCd%C3%BCr-e%C4%9Fitimi,-01-06-%C5%9Fubat-2016.html

OLcaytug
11.01.2016, 22:16
ben bu kursa başvurdum inşallah şubatta orda olacağım eğer gelecek olan arkadaşlar varsa tanışıp kaynaşabiliriz :)

Mr.Muhendis
12.01.2016, 08:14
ben bu kursa başvurdum inşallah şubatta orda olacağım eğer gelecek olan arkadaşlar varsa tanışıp kaynaşabiliriz :)

Biyosidal nedir ? Bu konuda mesul müdür olmanın avantajları nelerdir ? Nerelerde çalışılabilir ?

OLcaytug
12.01.2016, 08:55
biyosidal özetle haşere öldürme işidir.burda eğitimin amacı biyosidal ürünlerin uygulamarında mesul müdür yani bir nevi sorumluluktur. bir ilaçlama firması açmak için mesul mesüdüre ihtiyacınız vardır.biyosidal ürünlerin kamu ihale alım satım işine girmek için şirket mesul müdür bulundurması şartı vardır aksi takdirde şirket ihaleye giremez.Mesul müdürü bulunmayan bir şirket ev,işyeri ve kamu kurum kuruluşlarının ilaçlanma işini alamaz. İlaçlama firması kurmak isteyen arkadaşlar için olması gereken bir belgedir. Yine ilaçlama firmaları mesul müdür ihtiyaçları olduğu için sözleşmeler imzalanarak herhangi bir şirkete bu belge ile mesul müdür olabilirsiniz.

Mr.Muhendis
12.01.2016, 10:39
biyosidal özetle haşere öldürme işidir.burda eğitimin amacı biyosidal ürünlerin uygulamarında mesul müdür yani bir nevi sorumluluktur. bir ilaçlama firması açmak için mesul mesüdüre ihtiyacınız vardır.biyosidal ürünlerin kamu ihale alım satım işine girmek için şirket mesul müdür bulundurması şartı vardır aksi takdirde şirket ihaleye giremez.Mesul müdürü bulunmayan bir şirket ev,işyeri ve kamu kurum kuruluşlarının ilaçlanma işini alamaz. İlaçlama firması kurmak isteyen arkadaşlar için olması gereken bir belgedir. Yine ilaçlama firmaları mesul müdür ihtiyaçları olduğu için sözleşmeler imzalanarak herhangi bir şirkete bu belge ile mesul müdür olabilirsiniz.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Mesul müdür olan biri aynı zamanda kamuda ya da özel bir firmada çalışabilir mi ?

OLcaytug
12.01.2016, 11:28
Bilgilendirme için teşekkürler.

Mesul müdür olan biri aynı zamanda kamuda ya da özel bir firmada çalışabilir mi ?

mesul müdür olunca sözleşme imzalanıp ve sigorta falan yapıldığı için devlet memurları yapamaz diye tahmin ediyorum bu konuda net bir bilgim yok yanlış birşey söylemek istemem. ama emekli olunca mesul müdür belgesini kullanmak mümkün tabi.

buzahir
12.07.2016, 11:58
Mesul müdürlük için biyosidal sertifikasına gerek yok dimi?

Mesul müdürlükle ilgili hiçbir yerde bet bilgi yok.

Nur.
27.12.2016, 15:30
Peki biyodisel mesul muduru olabilmek icin sadece bitki koruma mezunu olmak mi gerekli ? Yoksa ziraatin diger bolumleride dahil mi buna ?

Mr.Muhendis
27.12.2016, 15:48
Peki biyodisel mesul muduru olabilmek icin sadece bitki koruma mezunu olmak mi gerekli ? Yoksa ziraatin diger bolumleride dahil mi buna ?

İlk mesajda yazdığı gibi ziraat mühendisi olmak yeterli.

tubifex
28.05.2017, 21:15
Merhaba 2017 yılı için mesul müdürlük eğitimi hakkında bilginiz var mı?

DHeMLy-CHaY
12.06.2017, 10:08
Merhaba 2017 yılı için mesul müdürlük eğitimi hakkında bilginiz var mı?

henüz bir duyuru yapılmadı, beklemedeyiz.

ziraatmühh
15.03.2019, 20:12
Merhaba, 2019 yılı mesul müdürlük eğitimi hakkında bir bilginiz var mı?

Mr.Muhendis
18.03.2019, 08:23
Merhaba, 2019 yılı mesul müdürlük eğitimi hakkında bir bilginiz var mı?

Henüz duyuru yok.

DHeMLy-CHaY
23.12.2019, 14:17
İşte burada :D Katılmak isteyenler gerekli evrakları hazırlayıp, beklesinler. Çok hızlı bir şekilde doluyor kontejyan, duyuruya çıktığı gün işlemleri bitirmek lazım.