PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2016 Yılı Karacadağ Kalkınma Ajansı Personel Alım İlanı

Mr.Muhendis
21.12.2015, 13:10
T.C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI (İnsan Kaynakları) PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI

Karacadağ Kalkınma Ajansı'na 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; Diyarbakır ve Şanlıurfa Bölgesinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, esnek ve dinamik çalışabilen, yaratıcı ve analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendiliğinden iş yapabilme becerisine sahip, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına kolay uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman Personel ve 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır.

Uzman personel için branşlar aşağıdaki gibidir:

(Sosyoloji, İstatistik veya Matematik, Ziraat Mühendisliği, Şehir Planlama, Mimarlık veya İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik veya Elektrik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita, Harita Kadastro, Jeodezi ve Fotogrametri, Geomatik Mühendisliği dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca Kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak)

Destek personeli için branşlar aşağıdaki gibidir:

(Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Sistem Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca Kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak)

Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın merkezi Diyarbakır İli olup, Ajans'ın faaliyet alanını Diyarbakır ve Şanlıurfa illeri oluşturmaktadır. Bu nedenle, sınavda başarılı olan adaylar Ajansın iş yükü dikkate alınarak bu illerden, Ajans'ın uygun göreceği herhangi birinde çalışacaktır.

BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ : 12.01.2016

SON BAŞVURU TARİHİ : 26.01.2016

SINAV TARİHİ : 02.02.2016

BAŞVURU YERİ : Karacadağ Kalkınma Ajansı İnsan Kaynakları Bürosu, Selahattini Eyyubi Man. Urfa Bulvarı No: 15/A21080 Bağlar/DİYARBAKIR

(Tel: (0412)237 12 16-17
Faks: (0412) 237 12 14
E-posta: mavci@karacadag.org.tr)

Sınava ilişkin detaylı bilgi ve İş Talep Formu, Ajansın web sitesi olan www.karacadag.org.tr adresinden temin edilebilir.

Kamuoyuna ilanen duyurulur.

ADAYLAR İÇİN ARANAN ŞARTLAR

1. GENEL ŞARTLAR
a) Türk vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c)Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
d) Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 (bir) yılerteletmiş olmak ya da askerlikten muaf olduğunu belgelemek.
e) İstihdam edileceği alanda, devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı bulunmamak.
f) Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmamak.

3. UZMAN PERSONEL İÇİN SINAVA GİRİŞ ŞARTLARI
3.1. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) Puanı ile Başvuracak Adaylar:

a) Üniversitelerin Sosyoloji, İstatistik veya Matematik, Ziraat Mühendisliği, Şehir Planlama, Mimarlık veya İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik veya Elektrik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita, Harita Kadastro, Jeodezi ve Fotogrametri, Geomatik Mühendisliği dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak,
b) Son beş yıl içerisinde Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS/E-YDS) İngilizce dilinden en az 70 puan almış veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerliğine sahip ve başvuru tarihi itibarı ile son 2 (iki) yıl içinde yapılmış uluslararası geçerliliği bulunan sınav sonuç belgesine sahip olmak.
c) KPSS puanı ile başvuracak adaylar için, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 05-06 Temmuz 2014 veya 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından mezun oldukları öğrenim dalları itibariyle aşağıdaki tabloda gösterilen ilgili puan türlerinden en az 80 puan almış olmak.

http://i.hizliresim.com/D4oM2v.png

KPSS'ye Girme Şartı Aranmaksızın İş Tecrübesi İle Başvuracak Adaylar:

a) Üniversitelerin Sosyoloji, İstatistik veya Matematik, Ziraat Mühendisliği, Şehir Planlama, Mimarlık veya İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik veya Elektrik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita, Harita Kadastro, Jeodezi ve Fotogrametri, Geomatik Mühendisliği dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak,
b) Son beş yıl içerisinde Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS/E-YDS) İngilizce dilinden en az 70 puan almış veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerliğine sahip ve başvuru tarihi itibarı ile son 2 (iki) yıl içinde yapılmış uluslararası geçerliliği bulunan sınav sonuç belgesine sahip olmak.
c) Başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak şartıyla, kamu kesimi veya özel kesimde aşağıdaki konularda belgelendirilebilecek şekilde en az 5 (beş) yıl fiilen başarılı olarak çalışmış olmak;

Uluslararası Ticaret.
Planlama, Programlama,
Proje Üretimi, Tasarımı ve Yönetimi,
Strateji Geliştirme, Strateji Yönetimi,
İzleme ve Değerlendirme,
Tanıtım, Danışmanlık,
Şehircilik ve Çevre,
Araştırma-Geliştirme,
Bilgi ve İletişim Teknolojileri,
Finansman,
İnsan Kaynakları Yönetimi,

3.2. Uzman Personel İçin Tercih Nedenleri:

Aşağıda sayılan alanların birinde veya bir kaçında bilgi ve deneyim sahibi olmak ve bunu belgelemek tercih sebebi olacaktır:

TERCİH NEDENLERİ
(Sözlü Sınav sırasında kullanılacaktır)

Yüksek Lisans veya Doktora yapmış olmak.
İkinci Yabancı Dil bilmek ve bunu belgelendirmek.
Avrupa Birliği, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Kalkınma Ajansları vb. donör kuruluşlar tarafından finanse edilen hibe programları kapsamında çalışmış olmak.
Hibe veya Mali Destek Yönetimi konusunda eğitim almış veya tecrübe sahibi olmak.
Proje Döngüsü Yönetimi konusunda eğitim almış veya tecrübe sahibi olmak.
Avrupa Birliği Destek Mekanizmaları ve Uygulamaları konusunda eğitim almış veya tecrübe sahibi olmak.
Fizibilite Çalışmaları, Proje Hazırlama, Satın Alma Usulleri, İzleme Değerlendirme, Raporlama, Kayıt Tutma, İhale Dosyalarının Hazırlanması ve İzleme Bilgi Sistemlerinin Kullanılması konularında eğitim almış veya tecrübe sahibi olmak.
Uluslararası Ticaret alanında eğitim almış veya tecrübe sahibi olmak.

İlanın tam metni için tıklayınız (https://yadi.sk/i/tRpNaQramPkqc).

Başvuru formu için tıklayınız (https://yadi.sk/i/j8HWHxhCmPkr4).

buzahir
21.12.2015, 22:52
Kpss şartı aranmıyor mu yani, ilginç :)

Mr.Muhendis
22.12.2015, 08:39
Kpss şartı aranmıyor mu yani, ilginç :)

İlan şartları dün net değildi. Bugün detaylı bilgi verildi, ilk mesaja ekledik.

Erva
24.12.2015, 10:55
yds 70 şartı üç gruptada gereklimidir..

---------- Mesaj eklendi (10:55) ---------- Önceki mesaj (10:54) ----------

yds 70 şartı üç gruptada gereklimidir..:confused:

Mr.Muhendis
24.12.2015, 12:49
yds 70 şartı üç gruptada gereklimidir..

---------- Mesaj eklendi (10:55) ---------- Önceki mesaj (10:54) ----------

yds 70 şartı üç gruptada gereklimidir..:confused:

Üç grup derken neyi kastediyorsunuz anlamadım ama ziraat mühendislerinden YDS 70 isteniyor.

Mr.Muhendis
12.01.2016, 08:18
Başvurular bugün itibariyle başlamıştır.

Mr.Muhendis
14.01.2016, 13:10
Başvurular devam ediyor.

Mr.Muhendis
18.01.2016, 08:48
Başvurular devam ediyor.

Mr.Muhendis
21.01.2016, 10:33
Başvurular devam ediyor.

Mr.Muhendis
25.01.2016, 08:20
Başvurular için YARIN SON GÜN.

Mr.Muhendis
01.02.2016, 16:23
Ziraat mühendisliği alanından uygun başvuru olmamıştır.