PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarım Makinaları Bölümü İçin Deneyim ve Yol Göstericilik?

sayfagot
16.12.2015, 22:22
Herkese iyi akşamlar diliyorum.Konuyu buraya açmamın sebebi biraz daha göz önünde bulunmasından ötürü.Site tam anlamıyla mükemmel ve yerli yerinde bir site olmuş uzun zamandır siteden yararlanıyorum fakat gözüme çarpan birşey oldu deneyim ve yol göstericilik anlamında bir paylaşım ya da konu göremedim varsada göremediysem özür dilerim.İsmim Ali.Ege üniversitesinde okuyorum bölümüm Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği.Bölümümü araştırarak geldim ve dahada ileri seviyelere taşımak istiyorum kendimi bu bölümde nasıl bir ilerleme tavsiye edersiniz meslektaş abilerim,kardeşlerim?Kendime ne katmalıyım?Diğerlerinden beni ayırıcak ne yapabilirim? bu sorularıma yardımcı oluup deneyim ve tecrübleriniz paylaşırsanız çok sevinirim.Kısaca geçmiş yıllarınıza dönerek keşke o zaman bunu yapsaydım ya da şu alana yönelseydim,kendimi geliştirseydim dediğniz neler var?Çok teşekkürler şimdiden.İyi akşamlar...

Mr.Muhendis
10.02.2016, 09:21
Merhaba,

Bölüm mezunlarından ne yazık ki yorum gelmedi. Benim alanım değil ama birkaç öneride bulunabilirim. Okurken aynı zamanda özellikle makine üreticisi, satıcısı olan firmalarda hafta sonları gönüllü (ücretsiz) stajyerlik yapabilirsiniz. İşini öğrenmek, o ortamda bulunmak açısından para almadan, yarı zamanlı çalışmak size katkı sağlar. Önemli olan bunu kabul edecek bir yer bulmak. Bölümdeki hocaların bağlantıları vardır illa ki. Onlardan yardım alabilirsiniz.

edaaslan
25.02.2016, 11:08
ben 19 mayıs tarım makinalrı mezunuyum. sana ilk tavsiyem 3 boyutlu tasarım programı öğren autocad, solidworks gibi sonra cam öğren solidcam, mastercam olabilir. kendini teknik anlamda geliştir. tarımsal konular çok dallı budaklı hayvansal mı yoksa bitkisel mekanizasyon mu yapacaksın karar ver. ve o alanda iş ara staj yap part time çalış. ben bu saydıklarımı yaptım şuan türkiyedeki örnek projelerden birinde yöneticiyim robotik bir tesisin başındayım işimiz ve mesleğimiz çok değerli ancak bizler ne kadar sahip çıkarsak o kadar önemli ve fark edilir bir hal alacaklar.