PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uzman Alım İlanı 2015

Mr.Muhendis
09.12.2015, 11:22
GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ--->ZİRAAT FAKÜLTESİ--->TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME BÖLÜMÜ--->TOPRAK BİLİMİ ANABİLİM DALI

ALES: 70
YDS: 50

Son Başvuru Tarihi: 22.12.2015
Ön Değerlendirme Tarihi: 25.12.2015
Sınav Giriş Tarihi: 28.12.2015
Sonuç Açıklama Tarihi: 30.12.2015

Kadro Sayısı: 1

Özel Şart: TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME BÖLÜMÜ LİSANS MEZUNU VE İLGİLİ ALANDA YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ OLMAK . BELGELENDİRMEK KAYDIYLA TOPRAK-BİTKİ ANALİZLERİ KONUSUNDA EN AZ 2 YIL İŞ TECRÜBESİ OLMAK.

İlan için tıklayınız (https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=45261)

İSTENEN BELGELER

Dilekçe ve Başvuru Formu (http://www.gop.edu.tr web adresinden temin edilebilir)
ALES Belgesi (internet çıktısı)*
Yabancı Dil Belgesi (KPDS-ÜDS-YDS sonuç belgelerinin internet çıktısı, diğer sınav sonuçlarının aslı)
Lisans Mezuniyet Belgesi ve Transkript (Başvuruda belgenin aslı verilmeyecekse Noter veya bir yükseköğretim kurumundan onaylı sureti)
Yüksek Lisans (TEZLİ) mezuniyet belgesi ve Transkript (Başvuruda belgenin aslı verilmeyecekse Noter veya bir yükseköğretim kurumundan onaylı sureti)
Deneyim Belgesi (Aslı) (mezuniyet sonrası alanında en az 2 (iki) yıl ) (Devlet memuru olanlardan onaylı hizmet cetveli ve ilgili alanda çalıştığını gösterir belgelerin asılları, sigortalı olarak çalışanlardan SGK hizmet dökümü (SGK İL MÜDÜRLÜKLERİNDEN ONAYLI VE MEZUNİYET SONRASI EN AZ 720 GÜN PRİM GÜN SAYISI OLACAK) ve ilgili alanda çalıştığını gösterir belgelerin asılları)
Askerlik Terhis, Tehir veya Tecil Belgesi (Bakaya durumda olmamak)
Daha önce kamuda çalışmış olanlar için hizmet belgesi
Var ise bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya
Özgeçmiş
Nüfus Cüzdan Fotokopisi
Fotoğraf (2 adet)

1. Adaylar aynı başvuru takvimi içerisinde sadece bir kadroya başvurabilirler ve hangi kadroya başvurduklarını dilekçede belirtmelidirler. (ilan numarası ile)

2. Aynı başvuru takvimi içerisinde Üniversitemiz kadrolarından birden fazlasına müracaat eden adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

3. Başvurular kadroların açıldığı birimlere (dekanlık, müdürlük) yapılacaktır. Posta ile yanlışlıkla farklı birimlere yapılan başvurulardan başvuru sahibi sorumludur.

4. Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Eksik ve onaysız belgelerle yapılacak müracaatlar ile süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere ulaşması gerekmektedir.

5.Bir yükseköğretim kurumunda belgenin aslı görülerek sureti onaylanmışsa belgelerde onaylayanın adı soyadı , unvanı, kurum mührü, onay tarihi olması gerekir. Onaylayanın bilgileri ve mührün okunaklı, onaylama tarihinin güncel olması gerekir.

Genel Şartlar

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2-Ögretim üyesi disindaki ögretim elemani kadrolarina naklen veya açiktan yapilan her türlü atamada ALES'den en az 70.0 puan almis olmak

3-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 50.0 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4-Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarda bu Yönetmeliğe tabi öğretim görevlisi kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda aranacak dil puanında 4/12/2008 tarihli ve 27074 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.

5-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

6-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

Ünvan Şartları

1-Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında beş yıl tecrübeli olmak

2-Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak

3-Lisans mezunu olunan alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak

Mr.Muhendis
11.12.2015, 16:33
Başvurular devam ediyor.

Mr.Muhendis
14.12.2015, 08:42
Başvurular devam ediyor.

Mr.Muhendis
16.12.2015, 11:40
Başvurular devam ediyor.

Mr.Muhendis
18.12.2015, 09:34