PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alım İlanı 2015

Mr.Muhendis
11.10.2015, 15:50
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ--->ZİRAAT FAKÜLTESİ--->ZOOTEKNİ BÖLÜMÜ--->BİYOMETRİ VE GENETİK ANABİLİM DALI

ALES: 70
YDS: 50

Son Başvuru Tarihi: 22.10.2015
Ön Değerlendirme Tarihi: 26.10.2015
Sınav Giriş Tarihi: 02.11.2015
Sonuç Açıklama Tarihi: 06.11.2015

Kadro Sayısı: 1

Özel Şart: Zootekni Bölümü lisans mezunu olmak. Zootekni veya Biyometri ve Genetik anabilim dalında yüksek lisans yapmış olmak ve bu alanlardan birinde doktora yapıyor olmak.

İlan için tıklayınız (https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=43256)

1- Araştırma Görevlisi alımları 33/a kapsamında yapılacaktır.
2- Başvuracak adayların bölüm veya anabilim dallarını içeren dilekçelerine özgeçmişlerini, onaylı mezuniyet belgelerini ve lisans not dökümlerini, nüfus cüzdan fotokopisi ile varsa bilimsel yayın listelerini, ayrıca kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini de ekleyerek başvurmaları gerekmektedir.
3- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
4- Erkek adayların dosyalarına askerlik durum belgelerini eklemeleri gerekmektedir.

Genel Şartlar

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2-Ögretim üyesi disindaki ögretim elemani kadrolarina naklen veya açiktan yapilan her türlü atamada ALES'den en az 70.0 puan almis olmak

3-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 50.0 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4-Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarda bu Yönetmeliğe tabi öğretim görevlisi kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda aranacak dil puanında 4/12/2008 tarihli ve 27074 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.

5-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

6-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

Mr.Muhendis
20.10.2015, 11:33
Başvurular devam ediyor.