PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uludağ Üniversitesi Zootekni mi ? Ahi Evran Üniversitesi Tarımsal Biyoteknloji mi?

birolerdal
13.09.2015, 00:21
Merhaba DGS sonuçlarını beklerken kayıtların son günü Lisans tamamlama ile Uludağ Üniversitesi Zootekni bölümüne kayıt yaptırdım 2 yada 3 yıl mı süreceği belli değil, aynı gün DGS ile Ahi Evran Üniversitesi Tarımsal Biyoteknoloji bölümüne yerleştiğimi öğrendim sizce hangisi daha rahat okunabilir ? İş bulma açısından önemli değil yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

Mr.Muhendis
13.09.2015, 19:16
Merhaba,

Ben olsam Uludağ'da okurdum.

Zooteknist
14.09.2015, 15:43
Merhaba DGS sonuçlarını beklerken kayıtların son günü Lisans tamamlama ile Uludağ Üniversitesi Zootekni bölümüne kayıt yaptırdım 2 yada 3 yıl mı süreceği belli değil, aynı gün DGS ile Ahi Evran Üniversitesi Tarımsal Biyoteknoloji bölümüne yerleştiğimi öğrendim sizce hangisi daha rahat okunabilir ? İş bulma açısından önemli değil yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

Bence de Zootekni Bölümü okuyun. Tarımsal Biyoteknoloji iş imkanları ülkemizde çok sınırlı. Tarımsal Biyoteknoloji mezunları, diğer bölümlerde (tarla bitkileri, bahçe bitkileri, zootekni vb.) iş arıyorlar. Hem de Uludağ Üniv. Ahi Evran'a göre daha kaliteli ve imkanı geniş. :a025:

BRLN
08.10.2015, 16:07

Lisans tamamlama ile nasıl yerleştiniz. Ben de 2015 DGS ile Selçuk üni. tarımsal yapılar ve sulama bölümünü kazandım devam zorunluluğundan dolayı gidemedim.