PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarımsal Danışmanlıkta 3 yılı doldurma

wfundaw
15.07.2015, 11:39
Merhaba, arkadaşlar benim merak ettiğim bir sorum var, tarımsal danışmanlık belgem var fakat tebligatta yazılana bakılırsa 3 yıl içinde en az 2 tane eğitime katılmalı:)dır demekte. Bu eğitimlere neler dahil bilen var mı? tarım fuarları, kongreler, ziraat odası eğitimleri???? hepsi dahil mi. mesela tarım fuarından alınan katılım belgesi dahil mi? bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Mr.Muhendis
15.07.2015, 11:57
Merhaba,

Alanınızla ilgili her türlü kongre, konferans, seminer, fuar, eğitim vs. olur. Yeter ki katılım belgesi olsun.

wfundaw
15.07.2015, 19:58
Teşekkür ediyorum. Bu konu hakkında ne tebligatta açıkça bir şey yazıyor ne de ben nereyi arasam doğru düzgün bu konu hakkında bir şey bilen var!

Mr.Muhendis
15.07.2015, 22:11
Teşekkür ediyorum. Bu konu hakkında ne tebligatta açıkça bir şey yazıyor ne de ben nereyi arasam doğru düzgün bu konu hakkında bir şey bilen var!

Dediğiniz gibi bu konuda net bir şey söylenmemiş. Yalnızca şöyle bir ibare geçiyor:

Sertifikaların vize edilmesi
MADDE 17 – (1) (Değişik:RG-11/3/2009-27166) Sertifikalar üç yılda bir vize ettirilmek zorundadır. Vize başvurusu yapan kişinin bu süre içerisinde tarımsal konularda en az iki eğitime katıldığını belgelemesi gerekir

Kaynak: Yönetmelik (http://egitim.tarim.gov.tr/utem/Belgeler/Utem_Tyds_Mevzuat/3_tyds_yönetmelik.pdf)