PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı

Mr.Muhendis
29.05.2015, 11:03
http://i.imgur.com/esrtEbX.jpg

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, dekanlık devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, 4 yıl boyunca bu görevi sürdüren ve çıtayı yükselten Prof. Dr. İsmail Filya’ya teşekkür ederek, yeni Dekan Prof. Dr. Uğur Bilgili’ye de başarılar diledi.

Ziraat Fakültesi’nin yakaladığı başarı ivmesini sürdürebilmek için yeni Dekan Prof. Dr. Bilgili’nin daha çok çalışması gerektiğini belirten Rektör Prof. Dr. Ulcay, bunun da eski dekanlar ve öğretim üyeleriyle el ele vererek başarılabileceğini söyledi. Devir teslimlerde edindiği gözlemlerine değinen Rektör Ulcay, “Bu olgunluk bizim hocalarımızda olduğu sürece, inanın yönetimlerin değişmesi Üniversite’nin çizgisini değiştirmez. Üniversitemiz ilerlediği bu yolda artan bir hızla yürümeye devam edecektir. Bu bir nöbet değişimi. Nöbet değişimi demek, devredenlerin kenara çekilip karşıdan bakacağı anlamına gelmez. Devredenlerin de yeni devralanlara desteklerinin devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Görevi meslektaşına devreden Prof. Dr. İsmail Filya, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin bugün tercihlerde Ege Ziraat’le birinciliği ve ikinciliği paylaştığını, bu konuma gelinmesinde öğretim üyeleri ve yönetimlerin titiz çalışmasının büyük payı olduğunu vurguladı. Fakülte’nin bu konumunun sürdürülmesi için yeni gelen yöneticilere de her zaman katkı vereceklerini ifade eden Prof. Dr. Filya, “Uğur Hocam’ın bu başarıyı sürdüreceğine inancım tamdır” dedi.

Yeni atanan Dekan Prof. Dr. Uğur Bilgili de, “Doğa bize atalarımızdan miras kalmamıştır, torunlarımızın emanetidir” şeklindeki Kızılderili atasözünü hatırlatarak, “Ben de bu düsturla hareket edeceğim. Sadece dekanlık görevini değil, gelecek nesillerin emanetini de devralıyorum. Ağır bir yükü aldığımın bilincindeyim. Bunun altından kalkabilecek gücü kendimde görüyorum. Tabii hiç kimse Süpermen değildir. Bu bir ekip işi. Ben inanıyorum ki hocalarım, bu süreçte arkamda yer alacaklar. Birlikte çalışacağımız süreç içinde huzuru daha da güçlendirerek, taraf tutmadan, çözüm bulma anlayışında olacağız. Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi de kardeşçe yaşayacağız. Herkes düşüncelerinde ve yaşam tarzında özgür olacak ama aynı ormanda kardeşçe yaşamayı bileceğiz” dedi.