PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarım Kredi Kooperatiflerinde staj

Arzu45
14.04.2015, 13:12
Merhaba hocam size sorum olacaktı Tarım Kredi Kooperatiflerde staj yapabiliryor muyuz?
İzmir Bölge Birliğine dilekçe yazdım bir aydır cevap vermediler ? Bekleme yapayım mı yoksa başka bir yer mi bakayım

Mr.Muhendis
14.04.2015, 13:18
Merhaba,

Kooperatif ve okulunuz kabul ettiği sürece staj yapabilirsiniz. Yazılı başvuru yapmadan önce kurumla görüşüp izlemeniz gereken yol hakkında sözlü bilgi alsanız iyi olurdu. Süreci hızlı şekilde halledebilirdiniz. Tavsiyem; ilk olarak dilekçe verdiğiniz yeri arayıp durumu hakkında bilgi alın. Verecekleri cevaba göre başka yer ararsınız.

Kurumunuzda Yüksek Öğrenim öğrencileri için STAJ EĞİTİM, Meslek Lisesi Öğrencileri için BECERİ EĞİTİMİ imkânı sağlanmakta mıdır? Sağlanıyorsa şartlar nelerdir?

Kurumumuzda Yüksek Öğrenimde eğitim görmekte olan öğrencilere branşları ile ilgili birimlerde STAJ EĞİTİMİ yaptırılmaktadır. Ayrıca 3308 Sayılı Mesleki ve Çıraklık Eğitimi Kanunu Esaslarınca belirlenmiş şartlarda Meslek Lisesi Öğrencilerine BECERİ EĞİTİMİ yaptırılmaktadır.

Söz konusu eğitimlerde öncelik hakkı personel çocuğu veya yakını olmaktır. Onun haricinde birimlerin tercihleri ve ihtiyaç bulunması göz önünde bulundurularak öğrencilere eğitim sağlanmaktadır. Öğrenciler kurumumuzda bulundukları süre içinde öğle yemeğinden ücretsiz olarak yararlanırlar. Staj öğrencilerine ücret ödenmez. Beceri Eğitimi öğrencilerine ise söz konusu Kanun çerçevesinde ücret ödenir.

Kaynak (http://www.tarimkredi.org.tr/index.php/2011-08-04-18-06-26.html)